شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
logo-pouya
کوپلر استاندارد (Standard Coupler)

کوپلر استاندارد (Standard Coupler)

کوپلر استاندارد چیست؟

کوپلر استاندارد یا Standard Coupler رایج ترین مدل و پرمصرف ترین وصله در اتصالات میلگرد است. این مدل کوپلر اغلب در بخش های مختلف یک سازه برای اتصال دو آرماتور که حداقل یکی از آرماتورها توانایی چرخش دارند و دو میلگرد اندازه و قطر برابر دارند، مورد استفاده قرار میگیرد و به دلیل راستگرد بودن رزوه داخلی کوپلر استاندارد میلگرد، به کوپلر راستگرد نیز معروف است.

کوپلر استاندارد چیست؟
کوپلر استاندارد میلگرد یا کوپلر راستگرد، پر استفاده ترین نوع وصله مکانیکی بازار است و زمانی که حداقل یکی از میلگردها امکان چرخش دارند و قطر یکسانی دارند، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

کاربرد کوپلر استاندارد

در شرایط استاندارد یک سازه و در بخش های مختلف ساختمان از کوپلر استاندارد استفاده می شود. این کوپلر در بین سازندگان معروف ترین مدل کوپلر است. کوپلر استاندارد در سایزها و اندازه های مختلف تولید می شود.

کاربرد کوپلر استاندارد

لازم به یادآوری است که رزوه داخلی این کوپلر راستگرد است و آرماتور متصل شونده باید امکان چرخش داشته باشد تا به راحتی در کوپلر بسته شود.

مزایای کوپلر استاندارد یا راستگرد

در ادامه در خصوص مزایای استفاده از کوپلر استاندارد، صحبت می کنیم.

انتقال نیرو بطور مستقیم

استفاده از این روش در اتصالات سازه، یک آرایش منظم و منسجم بین آرماتور به وجود می آورد به طوری که میلگردها در یک راستا و امتداد یکدیگر قرار گرفته و موجب انتقال مستقیم نیروی کششی در آرماتور می شود.

افزایش نسبت بتن به آرماتور به علت کاهش تراکم

استفاده از کوپلر استاندارد به کاهش تراکم اضافی میلگرد می شود. هرچه تراکم میلگرد کم تر باشد میزان بتن ریزی بیشتر است و نسبت بتن به میلگرد بیشتر می شود. این فرایند موجب طراحی و معماری مناسب برای سازه می گردد.

کوتاه شدن طول اتصال مکانیکی

بدیهی است استفاده از روش وصله مکانیکی (کوپلر) موجب کوتاه شدن طول اتصال میلگرد نسبت به میلگردی که با روش وصله پوششی به یکدیگر متصل شده، می گردد.

سرعت در اجرا و سهولت نصب آرماتورها

آرماتورهای رزوه شده توسط آرماتوربند به راحتی درون کوپلر بسته شده این روش سرعت اجرا پروژه را چند برابر بالا می برد.

سبک تر شدن وزن سازه به دلیل وزن ناچیز اتصال مکانیکی

حذف روش سنتی اورلپ سبب کاهش ابعاد مقاطع بتنی می شود. این امر منجر به کاهش تراکم میلگرد شده و کاهش تراکم میلگرد و بتن موجب سبک شدن سازه می شود.

امکان وصله آرماتورهای با قطر بالا در سازه

این روش امکان اتصال برای هر سایز از میلگرد را فراهم ساخته و انواع مختلف آن پاسخگوی نیاز بخش های مختلف سازه است.

اتصال یکپارچه بین آرماتورها

یکپارچه عمل نمودن آرماتور در محل اتصال هنگام اعمال نیروی کششی و گرانشی حاصل از زلزله، بزرگ ترین مزیت استفاده از کوپلر است که باعث آرایش یکپارچه آرماتور می شود.

کاهش مصرف میلگرد

جایگزین نمودن روش جدید اتصالات و حذف روش سنتی اورلپ موجب صرفه جویی در مصرف میلگرد می شود. می توان در این روش شاخه های 12 متری میلگرد را با طول دلخواه برش داد و به یکدیگر متصل نمود. این امر موجب حذف پرتی میلگرد و کاهش مصرف می شود.

حذف روان کننده در بتن

روان کننده و یا سایر افزودنی های بتن عمدتا موجب تغییر و کاهش در کیفیت بتن می شوند.

صرفه جویی اقتصادی

استفاده از کوپلر باعث تغییرات چشم گیری از جمله حذف پرتی، کاهش مصرف بتن، کاهش مصرف میلگرد، حذف روان کننده و … که در صرفه جویی اقتصادی نقش بسزایی دارند.

قیمت کوپلر استاندارد میلگرد

نمی توانیم عدد دقیق و از قبل تعیین شده ای برای قیمت کوپلر استاندارد ارائه دهیم، زیرا محاسبه قیمت با توجه به نوسانات قیمت مواد اولیه و هزینه های مصرفی متغیر است. قیمت روز کوپلر استاندارد توسط شرکت در زمان استعلام یا ثبت سفارش محاسبه می شود و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین لیست قیمت کوپلر استاندارد با شماره کارشناس بخش کوپلر تماس بگیرید یا شماره خود را برای تماس همکاران ما با شما در قسمت گفتگو آنلاین سایت وارد کنید.

قیمت کوپلر استاندارد میلگرد

خرید کوپلر استاندارد از شرکت پویا گستر

شرکت پویاگستر ارائه دهنده انواع اتصالات مکانیکی کوپلر می باشد که عمده تولیدات این شرکت کوپلر استاندارد است. پویاگستر از سال 1389 در زمینه اتصالات آرماتور به روش اتصال مکانیکی (کوپلر) درحال فعالیت است. تمامی محصولات پویاگستر مورد تایید سازمان ملی استاندارد بوده و فعالیت شرکت در چارچوب مقررات ملی سازمان نظام مهندسی، مرکز تحقیقات راه و مسکن شهرسازی می باشد. جنس کوپلرهای موجود در شرکت پویاگستر، فولاد آلیاژی ck45 از کارخانه یزد می باشد و در سایز های گوناگون تولید و عرضه می گردند؛ همچنین کوپلرهای شرکت پویاگستر با دستگاه CNC تولید و طراحی می شوند. کوپلر استاندارد از سایز 14 تا 50 با توجه به نیاز شما تولید می شود.

 

جدول مشخصات فنی کوپلر استاندارد

با استفاده از جدول مشخصات کوپلر استاندارد میتوانید قطر میلگرد، قطر خارجی، طول کوپلر و تعداد گام رزوه مدنظر خود را مشاهده کنید:

جدول مشخصات فنی کوپلر استاندارد

 

از کوپلر استاندارد در چه مواردی استفاده می شود؟

اغلب از کوپلر استاندارد میلگرد در بخش های مختلف یک سازه برای اتصال دو آرماتور که حداقل یکی از آرماتورها توانایی چرخش دارند و دو میلگرد اندازه و قطر برابر دارند، استفاده می شود.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.