شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
logo-pouya

کوپلر گروتی

کوپلر گروتی

کوپلر گروتی چیست؟  

کوپلر گروتی یا Grout Coupler نوع دیگری از اتصالات مکانیکی است که اغلب از آن ها در اتصال قطعات پیش ساخته به یک دیگر استفاده می شود. ایده آل ترین نوع اتصال برای ستون ها، تیر و دیوارهای برشی پیش ساخته، کوپلر گروتی است.

 

گروت چیست ؟

گروت از سیمان، آب، ماسه و افزودنی های دیگر تشکیل شده است، از نظر ظاهری شبیه به پودر بوده و پس از حل شدن در آب  به صورت ملات سیال مورد استفاده قرار می گیرد. از گروت برای پر کردن ترک ها، فضاهای خالی و شکاف ها استفاده می شود. این ماده (ملات) در داخل کوپلر گروتی تزریق می شود.

 

ویژگی های کوپلر گروتی

در یک طرف کوپلر گروتی شیار یا رزوه تعبیه شده و در طرف دیگر آن دو مجاری طراحی شده است. کوپلر گروتی به میلگرد انتظار ستون طبقه قبلی متصل شده و گروت از طریق لوله های مخصوص به داخل مجاری های تعبیه شده تزریق می شود و ستون ها به یکدیگر اتصال می یابد. می توانیم قطعات پیش ساخته را به سادگی با تزریق گروت از مجاری طراحی شده بر بدنه کوپلر گروتی، به یکدیگر متصل نماییم. در اتصالات داخلی قطعات پیش ساخته از کوپلر میانی (همان کوپلر استاندارد) استفاده می شود و محل اتصال ستون ها به یکدیگر از کوپلر گروتی استفاده می شود.

 

کاربرد کوپلر گروتی

 کاربرد اساسی کوپلرهای گروتی، اتصال قطعات پیش ساخته مانند ستون، تیر و دیوار برشی در سازه های بتنی به یکدیگر می باشد. انتقال نیرو از کوپلرهای گروتی به آرماتور و از آرماتور به کوپلر صورت می گیرد. از این مدل وصله علاوه بر اتصال قطعات پیش ساخته ، برای اتصال میلگرد هایی که طول آن ها کمتر از حد مجاز است نیز مورد استفاده قرار می گیرد. پرمصرف ترین اتصال در کشور ژاپن کوپلر گروتی است و مهندسین ژاپنی برای اکثر سازه های خود از قطعات پیش ساخته استفاده می کنند.

 

مزایای کوپلر گروتی

در ادامه در خصوص مزایای کوپلر گروتی صحبت می کنیم.

 

استفاده از قطعات پیش ساخته  

یکی از مزیت های کوپلر گروتی که کاربرد اصلی این وصله مکانیکی است، اتصال قطعات پیش ساخته مثل ستون، تیر، دیوار برشی و…. در سازه است.

 

اتصال قطعات پیش ساخته

کوپلر گروتی تنها وصله ای است که با توجه به ساختار فیزیکی خود، به راحتی قطعات پیش ساخته را به یکدیگر متصل می نماید.

 

اتصال ریشه انتظار

این کوپلر علاوه بر اتصال قطعات پیش ساخته مانند اتصال ستون های آماده به یکدیگر، می تواند موجب اتصال میلگردهای انتظار با طول کوتاه تر از حد مجاز باشد .

 

بالا رفتن سرعت اجرای کار

استفاده از قطعات پیش ساخته در ساخت یک سازه، منجر به بالا رفتن روند اجرا می شود. در این فرآیند مراحل برش میلگرد با دستگاه، رزوه نمودن میلگرد و بستن آرماتور به کمک آچار کوپلر توسط آرماتور بند وجود نداشته و تمامی قطعات از قبیل ستون، تیر و … از قبل ساخته و در هر تراز به یکدیگر متصل می شود. در واقع در کمترین بازه زمانی اسکلت بتن یک ساختمان اجرا شده است.

 

صرفه جویی در بتن ریزی

کاهش مقاطع بتنی منجر به استفاده کمتر بتن می شود. اتصال  کوپلر گروتی استفاده گروت به همراه دارد . گروت ملاتی از آب، ماسه، سیمان و دیگر مواد افزودنی است این ملات سیال مقاومت و دوام بالایی دارد.

 

صرفه جویی در وقت و نیروی انسانی

این عملکرد از هدر رفت وقت به شدت جلوگیری کرده و نیروی انسانی کمتری برای اتصال قطعات پیش ساخته به یکدیگر بکار می رود. در نظر داشته باشید اتصال تک تک میلگرد ها برای ساخت مقاطع بتنی مانند ستون، تیر و دیوار برشی وقت بیشتری نیاز دارد.

 

قیمت کوپلر گروتی

با توجه به نوسانات قیمت نمی توانیم یک قیمت ثابت برای کوپلر گروتی در نظر بگیریم. محاسبه قیمت کوپلر گروتی با در نظر داشتن قیمت روز مواد اولیه انجام می پذیرد. کوپلر گروتی در شرکت پویاگستر در سایزهای متفاوت تولید و عرضه می گردد. برای اطلاع از قیمت روز و پاسخگویی به سوالات می توانید با کارشناسان بخش کوپلر پویاگستر در تماس باشید و در کوتاه ترین بازه زمانی اطلاعات مفیدی در اختیارتان می گذاریم.

 

فروش کوپلر گروتی

یکی از محصولات شرکت پویاگستر، کوپلر گروتی است. جنس کوپلرهای گروتی مانند تمامی کوپلرهای تولید شده این شرکت از فولاد آلیاژی ck45 کارخانه یزد می باشد که با دستگاه  CNC  تولید می شود. این مدل کوپلر با توجه به طراحی سازه در سایزهای مختلف تولید و عرضه می گردد. این محصول مورد تایید سازمان نظام مهندسی، مرکز تحقیقات راه و مسکن شهرسازی بوده و تمامی فعالیت های شرکت اعم از اجرا و خدمات رزوه در چارچوب ضوابط و شرایط سازمان ملی استاندارد و سازمان مقررات ملی می باشد. کارشناسان ما آماده ارائه لیست قیمت و مشاوره رایگان به شما مشتریان عزیزان می باشند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین لیست قیمت با شماره کارشناس بخش کوپلر تماس بگیرید یا شماره تماس خود را برای تماس همکاران ما در بخش گفتگو آنلاین سایت وارد نمایید.

 

 

کوپلر گروتی

کوپلر گروتی نوعی کوپلر (وصله مکانیکی) است که عمدتا برای سازه‌های پیش ساخته استفاده می‌شود. این نوع وصله ها از یک طرف رزوه دارند و از طرف دیگر محفظه ریختن بتن گروت.

برای نصب این وصله‌ها باید میلگردها در قطعه اول رزوه شوند و در مقطع قرار گرفته و بتن‌ریزی انجام شود. هنگام نصب قطعه دوم در محفظه گروت بتن گروت ریخته می‌شود و ریشه های آرماتور از قطعه دوم در آنها قرار می‌‌گیرد. نیرو از میلگرد به بتن و از بتن به میلگرد دوم منتقل می‌شود. از این نوع کوپلر می‌توان در تمامی قطعات پیش ساخته مانند تیر، ستون یا دیوار استفاده کرد.

این وصله‌ها به نحوی طراحی شده‌اند که پس از پس از تکمیل اتصال تمامی قواعد و بندهای آیین‌نامه ACI را ارضا نماید.

کوپلر گروتی
کوپلر گروتی