شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
logo-pouya

کوپلر بغل پیچ

کوپلر بغل پیچ

کوپلر پیچی چیست ؟

در موقعیتی از سازه که طول آرماتور از حد استاندارد برای اتصال کم تر باشد از کوپلر پیچی استفاده می نماییم. قسمتی از کوپلر پیچی (کوپلر بغل پیچ یا همان کوپلر قفل شونده Thred Lock Coupler) متناسب با قطر میلگرد جدیدی که درون آن قرار خواهد گرفت، رزوه می شود و قسمت دیگر آن دارای تعدادی پیچ برای بسته (پیچ) شدن در آرماتور است. علت نام گذاری کوپلر پیچی یا کوپلر بغل پیچ، ساختار فیزیکی این نوع وصله مکانیکی می باشد.

 

کاربرد کوپلر پیچی

در موقعیت هایی که طول میلگرد اتصال از حد مجاز کمتر باشد، کوپلر پیچی پاسخ مناسبی است. کاربرد اختصاصی این وصله ، اتصال میلگرد ریشه انتظار است. ریشه انتظار باید طولی حداقل معادل 20 سانتی متر داشته باشد.

 

ویژگی های کوپلر پیچی

کوپلرهای پیچی در دو مدل عرضه می گردد : کوپلر پیچی یک سر پیچ و کوپلر پیچی دو سر پیچ

 

کوپلر پیچی یک سر پیچ

در یک سمت کوپلر پیچی یک سر پیچ تعدادی پیچ طراحی شده که میلگرد طول کوتاه (ریشه انتظار) در آن قسمت قرار گرفته و پیچ ها توسط آچار مخصوص به طور کامل بسته می شود و سمت دیگر کوپلر به سایز آرماتور جدیدی که به ریشه انتظار متصل خواهد شد، رزوه می شود و میلگرد اتصال تا آخرین رزوه درون کوپلر بغل پیچ بسته می شود.

 

کوپلر پیچی دو سر پیچ

در کوپلر پیچی دو سر پیچ یک طرف از کوپلر بطور کامل پیچ طراحی شده که در داخل میلگرد مهار می شود و داخل آن شیار دنده هایی طراحی شده که میلگرد پس از پیچ شدن ثابت نگه داشته شود.

 

مزایای کوپلر بغل پیچ

در ادامه در مورد مزایا کوپلر بغل پیچ یا همان مزیت های کوپلر پیچی صحبت می کنیم.

 

اتصال آرماتور با طول کم

گاهی خطای محاسباتی نیروی انسانی منجر به کوتاه شدن طول آرماتور در تراز بعدی میشود. اگر این اندازه حداقل 20 سانتی متر باشد کوپلر پیچی بهترین جایگزین برای اتصالی ایمن و جبران اشتباهات نیروی انسانی می باشد.

 

افزودن طبقات جدید پس از طراحی اولیه

ممکن است سازنده ای در حین اتمام کار تصمیم به اضافه نمودن طبقه جدیدی بگیرد. در این حالت ریشه اتصال (انتظار) می تواند با مهار در کوپلر پیچی آماده افزایش طول برای یک طبقه جدید باشد.

 

کاهش تراکم میلگرد و وزن سازه

کوپلر پیچی در سایزهای مختلف، به ریشه انتظار وصل شده و آراستگی و انسجام در آرایش اتصالات پروژه به وجود می آورد. این اتصال از تراکم اضافی میلگرد کاسته و به علت وزن ناچیز خود و حذف پرتی وزن سازه را پایین آورده و سازه سبک می گردد.

 

آرایش منظم میلگرد در یک امتداد

میلگردها موازی با یکدیگر بر یک محور در آرایشی منظم و منسجم در امتداد یکدیگر قرار می گیرند.

 

تثبیت بتن ریزی

یکپارچگی اتصالات منجر به سهولت در اجرای فرایند بتن ریزی می شود، آرایش منظم و حذف پرتی میلگرد عواملی در تثبیت بتن ریزی و بهبود عملکرد بتن هستند.

 

تامین فضای مناسب معماری

عملکرد اختصاصی کوپلر پیچی (بغل پیچ) زمینه تغییرات و طراحی جدید برای پروژه به وجود آورده و سازه را از بحران های نقشه نجات می دهد و دست سازنده برای طراحی دلخواه باز می شود.

 

قیمت کوپلر بغل پیچ (قفل شونده)

نمی توان قیمت ثابتی برای کوپلر بغل پیچ ارائه داد. محاسبه قیمت کوپلر بغل پیچ با در نظر گرفتن قیمت روز مواد اولیه انجام می پذیرد و با توجه به نوسانات ارز یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت کوپلر، سایز آن می باشد که با توجه به اندازه میلگردهای اتصال، انتخاب می شود و مقدار مواد مصرفی در تولید سایزهای مختلف کوپلر، متفاوت است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین لیست قیمت با کارشناس بخش کوپلر در ارتباط باشید. کارشناسان ما در کوتاه ترین بازه زمانی اطلاعات جامعی در خصوص قیمت کوپلر پیچی و سایر راهنمایی ها را در اختیار شما می گذارند.

 

فروش کوپلر پیچی (کوپلر بغل پیچ)

کوپلر پیچی یا بغل پیچی (THRED LOCK COUPLER) بطور عمده در شرکت پویاگستر تولید و توزیع می شود. جنس کوپلر پیچی پویاگستر مانند تمامی کوپلرهای تولید شده این شرکت از جنس فولاد آلیاژی ck45 کارخانه یزد می باشد که با دستگاه CNC تولید و طراحی می شود. این مدل کوپلر باتوجه به شرایط اتصال سازه در سایزهای گوناگون تولید و عرضه میگردد. وصله پیچی از سایز 16 تا 40 برای عرضه تولید می شود و تمامی تولیدات شرکت پویاگستر مورد تایید سازمان نظام مهندسی، مرکز تحقیقات راه و مسکن شهرسازی واقع گردیده است و فعالیت مجموعه در چارچوب ضوابط و شرایط سازمان ملی استاندارد و سازمان مقررات ملی می باشد.

کارشناسان بخش فروش با در نظر گرفتن عوامل موثر در تعیین قیمت کوپلر بغل پیچ در سایزهای مختلف آماده ارائه لیست قیمت بروز و مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند. شما می توانید شماره خود را برای تماس همکاران ما در قسمت گفتگو آنلاین سایت وارد نمایید.

 

کوپلر پیچی (بغل پیچ) در چه مواردی استفاده می شود؟

در موقعیتی از سازه که طول آرماتور کوتاه بوده و اتصال نرمال نمی تواند جایگزین مناسبی برای پاسخ به نیاز آن بخش باشد، از کوپلر بغل پیچ یا کوپلر قفل شونده یا کوپلر پیچی استفاده می شود. طول ریشه انتظار باید حداقل 20 سانتی متر باشد، تا کوپلر پیچی بتواند در آرماتور قفل و اتصال یابد.

 

کوپلر بغل پیچ THRED LOCK COUPLER  

کوپلر پیچی قفل شونده یا کوپلر بغل پیچ نوعی اختصاصی از کوپلرهای تولید شده در شرکت پویا گستر است که این وصله های مکانیکی میتواند پروژه را از بن بست خارج کرده وهمچنین در سازه های بتنی مورد استفاده قرار بگیرند.

کوپلرهای پیچی برای پروژه هایی که در آن از میلگرد های طول کوتاه استفاده شده ، و مواقعی که طول آرماتور حدود 20 سانتی متر باشد مورد استفاده قرار میگیرد.

این نوع اتصال به دلیل اینکه انتهای میلگرد ها نیازی به آماده سازی خاصی ندارند ، بهترین روش برای ادامه دادن میلگرد های انتظار کوتاه ، تعمیر و مقاوم سازی و پیشرفت پروژه بتنی می‌باشد.

کوپلر بغل پیچ

کوپلر های پیچی ، میلگرد ها را به صورت کاملا یک پارچه در آورده و به دو نوع مختلف عرضه میگردد .

کوپلر بغل پیچی،  یک سر رزوه ، یک سر پیچ :

آرماتور های با طول کم ، به واسطه ی تعدادی پیچ مخصوص در داخل کوپلر مهارشده و طرف دوم کوپلر که طبق کوپلر های استاندارد رزوه کاری شده است ، با استفاده از یک آرماتور رزوه شده، امکان افزایش طول آرماتور انتظار را نیز فراهم می نماید.

کوپلر بغل پیچ

کوپلر بغل پیچی ، دوسر پیچ :

آرماتور های با طول کم ، به واسطه ی تعدادی پیچ مخصوص در داخل کوپلر مهارشده و طرف دوم کوپلر که طبق کوپلر های استاندارد رزوه کاری شده است ، با استفاده از یک آرماتور رزوه شده، امکان افزایش طول آرماتور انتظار را نیز فراهم می نماید.

کوپلر بغل پیچ

جدول مشخصات فنی کوپلر پیچی

جدول مشخصات کوپلر پیچی

کاربرد های استفاده از کوپلر بغل پیچ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده  در سازه های بتنی

استفاده در تیر ها

استفاده در ستون ها

استفاده در پل ها

استفاده در سازه های از پیش ساخته شده  و تمامی وصله های مورد نیاز دیگر میتوان اشاره کرد.

کوپلر پیچی قفل شونده برای نصب نیازمند به فرد ماهری ندارد و تنها با یک آچار استاندارد میتوان آن را بسته و به همین علت برای پروژه های درجا کاملا متناسب و ایده آل میباشد.

کوپلر بغل پیچ