شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
logo-pouya

کوپلر انتهایی (Terminator Coupler)

کوپلر انتهایی چیست؟

کوپلر انتهایی (Terminator Coupler) یا همان مهار انتهایی پاسخگوی خم انتهایی اتصالات می باشد. این مدل کوپلر در انتهای طول آرماتور (میلگرد) قرار گرفته و جایگزین قلاب در سازه های بتن آرمه می باشد. کوپلر انتهایی موجب یک اتصال مستحکم می شود. این اتصال از تراکم بیش از اندازه میلگرد جلوگیری کرده و صرفه جویی در مصرف میلگرد به همراه دارد.

مزایای کوپلر انتهایی

 • کاهش تراکم میلگرد و وزن سازه
 • صرفه جویی در مصرف میلگرد و حذف پرتی
 • آرایش منظم میلگرد در یک امتداد
 • سهولت اجرا برای آرماتور
 • بهبود بتن ریزی
 • حذف روان کننده
 • تثبیت بتن ریزی
 • تامین فضای مناسب معماری
 • بازسازی سازه و ساختمان های قدیمی
 • مورد استفاده خم آرماتور
 • استفاده مهار مکانیکی انتهایی (terminator) به جای قلاب در سازه های بتن آرمه
 • بالارفتن استحکام و مقاومت سازه
 • سبک شدن و یکپارچگی سازه

 

کاربرد کوپلر انتهایی میلگرد

آمار بدست آمده از زلزله های شدید در جهان نشان می دهد که حساس ترین ناحیه اتصال در سازه، ناحیه خم می باشد. با ترویج روش وصله مکانیکی بسیاری از آسیب پذیری ها در سازه کاسته شده است. از کاربردهای کوپلر انتهایی میلگرد می توان به بخش های مختلف سازه مانند دیوار برشی، اتصال تیر به ستون، ستون به پی، انتهای ستون و … اشاره کرد.

قیمت کوپلر انتهایی

با توجه به این موضوع که قیمت مواد اولیه برای تولید کوپلر انتهایی متغیر می باشد، نمی توان یک قیمت ثابت برای کوپلر انتهایی در نظر گرفت و محاسبه قیمت کوپلر انتهایی با در نظر گرفتن قیمت بروز خرید مواد اولیه انجام می پذیرد. یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت کوپلر، سایز آن می باشد پس بدیهی است که مقدار مواد مصرفی در تولید سایزهای مختلف کوپلر، متفاوت می باشد. لیست قیمت بروز محصول توسط مسئولان شرکت محاسبه می گردد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین لیست قیمت با شماره کارشناس بخش کوپلر تماس بگیرید. کارشناسان ما در کوتاه ترین بازه زمانی اطلاعات مفیدی در اختیارتان می گذارند.

فروش کوپلر انتهایی

کوپلر انتهایی یا Terminator Coupler در شرکت پویاگستر تولید و توزیع می شود. جنس کوپلر انتهایی مانند تمامی کوپلرهای تولید شده در این شرکت از فولاد آلیاژی ck45 کارخانه یزد می باشد که با دستگاه CNC تولید و طراحی می شود. این مدل کوپلر با توجه به شرایط اتصال سازه در سایزهای گوناگون تولید و عرضه میگردد. وصله انتهایی از سایز 16 تا 40 تولید می شود و مورد تایید سازمان نظام مهندسی، مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی واقع گردیده است. تمامی فعالیت این شرکت طبق ضوابط و شرایط سازمان ملی استاندارد و سازمان مقررات ملی می باشد.

کارشناسان بخش فروش با در نظر گرفتن عوامل موثر در تعیین قیمت کوپلر انتهایی در سایز های مختلف آماده ارائه لیست قیمت و مشاوره رایگان به شما مشتریان عزیزان می باشند.

 

کوپلر انتهایی
کوپلر انتهایی

طراحی این نوع کوپلر بر اساس آیین نامه ACI-355 و بر اساس تئوری مخروط برشی (توزیع تنش برشی به صورت مخروط در اثر نیروی کششی در بتن) انجام می‌شود.

فرم انتهایی این نوع کوپلر به گونه ای طراحی شده که برای بستن آن میتوان از هر نوع آچار استفاده کرد.

این وصله‌ها مطابق تمامی آیین نامه‌های طراحی بتن در دنیا قابل استفاده هستند و در ایران نیز کوپلر انتهایی برای سایز ۱۶ تا 4۰ موجود و در دسترس کارفرمایان، پیمانکاران و مهندسین محترم می‌باشد.

همچنین شرکت ما امکان تولید این نوع کوپلر به صورت اختصاصی با طول و گام پیشنهادی برای پروژه های مخصوص عرضه میکند.

کوپلر انتهایی
کوپلر انتهایی برش خورده

جدول مشخصات فنی کوپلر انتهایی

جدول مشخصات کوپلر انتهایی
کوپلر انتهایی
کوپلر انتهایی

لازم به ذکر است که جنس کوپلر های شرکت پویاگستر فولاد آلیاژی CK45 از کارخانه یزد بوده و به روش CNC تولید میشوند.

کوپلر انتهایی

سوالات

کوپلر انتهایی چیست؟

کوپلر انتهایی یک وصله مکانیکی است که جایگزین خم انتهایی آرماتور در نواحی حساسی مانند اتصال تیر به ستون، ستون به پی ساختمان، تیرهای بام به ستون طبقه آخر و … می شود. این اتصال از تراکم بیش از اندازه میلگرد جلوگیری کرده و صرفه جویی در مصرف میلگرد به همراه دارد. تحمل نیرو توسط کوپلر انتهایی بر مبنای تئوری مخروط برشی صورت می پذیرد.

کوپلر انتهایی چه ساختاری دارد؟

طراحی این مدل از کوپلر بر اساس آیین نامه ACl-355 انجام شده و بر اساس تئوری مخروط برشی (توزیع تنش برشی به صورت مخروط در اثر نیروی کششی در بتن) ساخته می شود. فرم انتهایی کوپلر انتهایی به گونه ای طراحی شده که برای بستن آن میتوان از هر نوع آچار استفاده کرد و نوع رزوه این مدل کوپلر راستگرد می باشد.

چرا کوپلر انتهایی جایگزین قلاب های خمشی می باشد؟

اتصال آرماتور به کوپلر انتهایی، نیرو مقاومتی پدید می آورد که در یک آرایش منظم بین میلگرد تقسیم می شود. با توجه به مزایای کوپلر انتهایی در محل خم و قطع میلگردها یا در هر جای سازه که نیاز باشد خم 90 درجه شکل بگیرد و با قلاب به یکدیگر اتصال یابد، مناسب ترین وصله، مهار انتهایی یا کوپلر انتهایی می باشد.