شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
logo-pouya

کوپلر استاندارد

کوپلر استاندارد

کوپلر استاندارد چیست؟

کوپلر استاندارد یا Standard Coupler رایج ترین مدل و پرمصرف ترین وصله در اتصالات میلگرد است. این مدل کوپلر اغلب در بخش های مختلف یک سازه برای اتصال دو آرماتور که حداقل یکی از آرماتورها توانایی چرخش دارند، مورد استفاده قرار میگیرد و به دلیل راستگرد بودن رزوه داخلی کوپلر استاندارد میلگرد، به کوپلر راستگرد نیز معروف است .

کاربرد کوپلر استاندارد

در شرایط استاندارد یک سازه و در بخش های مختلف ساختمان از کوپلر استاندارد استفاده می شود. این کوپلر در بین سازندگان معروف ترین مدل کوپلر است. کوپلر استاندارد در سایزها و اندازه های مختلف تولید می شود.

ویژگی و نحوه کاربرد کوپلر استاندارد

با توجه به تعداد اتصالات، دو سر میلگرد به طول استاندارد رزوه می شود و میلگرد رزوه شده درون کوپلر تا انتها بسته می شود بطوری که رزوه از میلگرد بیرون نماند. لازم به یادآوری است که رزوه داخلی این کوپلر راستگرد است و آرماتور متصل شونده باید امکان چرخش داشته باشد تا به راحتی در کوپلر بسته شود.

مزایای کوپلر استاندارد یا راستگرد

در ادامه در خصوص مزایای استفاده از کوپلر استاندارد، صحبت می کنیم. 

انتقال نیرو بطور مستقیم

استفاده از این روش در اتصالات سازه ، یک آرایش منظم و منسجم بین آرماتور به وجود می آورد، به طوری که میلگردها در یک راستا و امتداد یکدیگر قرار گرفته و موجب انتقال مستقیم نیروی کششی در آرماتور می شود  .

افزایش نسبت بتن به آرماتور به علت کاهش تراکم

این روش منجر به کاهش تراکم اضافی میلگرد می شود. هرچه تراکم میلگرد کم تر باشد میزان بتن ریزی بیشتر است و نسبت بتن به میلگرد بیشتر می شود. این فرایند موجب طراحی و معماری مناسب برای سازه می گردد.

کوتاه شدن طول اتصال مکانیکی

بدیهی است استفاده از روش وصله مکانیکی  موجب کوتاه شدن طول اتصال میلگرد نسبت به میلگردی که با روش وصله پوششی به یکدیگر متصل شده ، می گردد.

سرعت در اجرا و سهولت نصب آرماتورها

آرماتورهای رزوه شده توسط آرماتوربند به راحتی درون کوپلر بسته شده این روش سرعت اجرا پروژه را چند برابر بالا می برد.

سبک تر شدن وزن سازه به دلیل وزن ناچیز اتصال مکانیکی

 حذف روش سنتی اورلپ سبب کاهش ابعاد مقاطع بتنی می شود. این امر منجر به کاهش تراکم میلگرد شده و کاهش تراکم میلگرد و بتن موجب سبک شدن سازه می شود.

امکان وصله آرماتورهای با قطر بالا در سازه

این روش امکان اتصال برای هر سایز از میلگرد را فراهم ساخته و انواع مختلف آن پاسخگوی نیاز بخش های مختلف سازه است.

اتصال یکپارچه بین آرماتورها

یکپارچه عمل نمودن آرماتور در محل اتصال  هنگام اعمال نیروی کششی و گرانشی حاصل از زلزله، بزرگ ترین مزیت این روش است که حاصل آرایش یکپارچه آرماتور می باشد.

کاهش مصرف میلگرد

جایگزین نمودن روش جدید اتصالات و حذف روش سنتی اورلپ موجب صرفه جویی در مصرف میلگرد می شود. می توان در این روش شاخه های 12 متری میلگرد را با طول دلخواه برش داد و به یکدیگر متصل نمود. این امر موجب حذف پرتی میلگرد و کاهش مصرف می شود.

حذف روان کننده در بتن

روان کننده و یا سایر افزودنی های بتن عمدتا موجب تغییر و کاهش در کیفیت بتن می شوند.

صرفه جویی اقتصادی

عوامل چشم گیری از جمله حذف پرتی، کاهش مصرف بتن، کاهش مصرف میلگرد، حذف روان کننده و … در صرفه جویی اقتصادی نقش بسزایی دارند .

قیمت کوپلر استاندارد

نمی توانیم عدد دقیق و از قبل تعیین شده ای برای قیمت کوپلر استاندارد ارائه دهیم، زیرا محاسبه قیمت با توجه به نوسانات قیمت مواد اولیه و هزینه های مصرفی متغیر است . قیمت بروز محصول توسط شرکت در زمان استعلام یا ثبت سفارش محاسبه می شود و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین لیست قیمت کوپلر استاندارد با شماره کارشناس بخش  کوپلر تماس بگیرید یا شماره خود را برای تماس همکاران ما با شما در قسمت گفتگو آنلاین سایت وارد کنید.

فروش کوپلر استاندارد در شرکت پویا گستر

شرکت پویاگستر ارائه دهنده انواع اتصالات مکانیکی کوپلر می باشد که عمده تولیدات این شرکت کوپلر استاندارد است. این شرکت از سال 1389 در زمینه اتصالات آرماتور به روش اتصال مکانیکی (کوپلر) درحال فعالیت است. تمامی محصولات این شرکت مورد تایید سازمان ملی استاندارد بوده و فعالیت شرکت در چارچوب مقررات ملی سازمان نظام مهندسی، مرکز تحقیقات راه و مسکن شهرسازی می باشد. جنس کوپلرهای موجود در شرکت پویاگستر، فولاد آلیاژی ck45 از کارخانه یزد می باشد و در سایز های گوناگون تولید و عرضه میگردند؛ همچنین کوپلرهای شرکت پویاگستر با دستگاه  CNC  تولید و طراحی می شوند. کوپلر استاندارد از سایز 14 تا 50 با توجه به نیاز شما تولید می شود.

کوپلر استاندارد STANDARD COUPLER

کوپلر استاندارد – کوپلر راستگرد – مستقیم ، معکوس ،  یکی از کوپلر های پر کاربرد و پر مصرف در سازه های بتنی میباشد که مهم ترین دلیل استفاده از این محصول امکان گردش آرماتور در محل سازه ی بتی میباشد.

رزوه داخلی این نوع کوپلرها راستگرد میباشند و رزوه ی آرماتور میبایست تا انتها داخل کوپلر بسته شود.

کوپلر های استاندارد (راستگرد) برای میلگرد های 16 تا 40 در شرکت ما تولید و عرضه میگردد.

کوپلر استاندارد
کوپلر استاندارد
کوپلر استاندارد

این دسته از وصله های مکانیکی به دلیل نصب سریع و آسان و تضمین مقاومت بسیار بالا در مقایسه با دیگر روش های اتصال میلگرد در دهه اخیر بیشترین مصرف و استفاده را در سازه های بتنی دارا بوده است.

استفاده از این وصله ها مزایا و فواید بسیاری برای سازندگان و مهندسین در عرصه ی صنعتی ساختمان را فراهم میسازد و همچنین این دسته از وصله ها قابلیت انطباق با تمامی آیین نامه های طراحی بتن در سراسر دنیا را دارد و با تسریع مانور های آرماتوربندی کمک سزاواری به پیشرفت پروژه میکند.

استفاده از کوپلر راستگرد (استاندارد) ، بر پایه ی کارکرد های ایجاد شده مزیت های اقتصادی در ساخت اجزای بتنی پذیرای دست یابی خواهد بود.

لازم به ذکر است که تمامی کوپلر های تولید شده در شرکت پویاگستر از جمله کوپلر راستگرد – استاندارد ،  توسط دستگاه CNC ساخته شده و دارای استاپ میانی میباشد.

استاپ میانی
کوپلر استاندارد برش خورده با استاپ میانی

از جمله مزایای استفاده از کوپلر استاندارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

توانایی طراحی سازه ای بهینه به علت کاهش وزن سازه و در نهایت کاهش سطح مقطع های بتنی

کاسته شدن طول اتصال مکانیکی نسبت به اتصال وصله پوششی

سبک تر شدن وزن سازه به علت وزن اندک اتصال مکانیکی نسبت به وصله ی پوششی

ترتیب منظم و کاهش فشردگی آرماتور ها و در نهایت ایجاد قضای مناسب جهت بتن ریزی بهتر

امکان اتصال یکپارچه بین آرماتور ها و در نهایت یکپارچه به کار انداختن آرماتور در محل اتصال زمان  اجرای مقاومت های کششی و نیروهای نامجرب از زلزله

در راستای هم قرار گرفتن آرماتور ها و سر انجام انتقال نیرو به صورت مستقیم

صرفه جویی در مصرف میلگرد و به دلیل کاهش ضایعات و اتلاف ها در اتصال میلگرد به صورت وصله پوششی (اورلپ) یکی از عوامل استحکام و مقاومت اتصال وجود بتن در محدوده ی اتصال است و در صورت ضرب خوردن بتن ، اتصال نیز از دست خواهد رفت . ولی در اتصالات مکانیکی ، استحکام سازه تعلقی به بتن ندارد و ضمنا هنگام صدمه دیدن سازه در مواردی همچون زلزله و … برای سازه مشکلی پیش نخواهد آمد.

استفاده از کوپلر در جاهایی که اتصال پوششی قابل انجام نمیباشد(نداشتن طول مناسب برای میلگرد ها)

کوپلر استاندارد
کوپلر استاندارد

جدول مشخصات فنی کوپلر استاندارد

جدول کوپلر استاندارد
کوپلر استاندارد میانی