شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
logo-pouya

کوپلر تبدیل

کوپلر بغل پیچ

کوپلر تبدیل چیست؟

کوپلر تبدیل یا همان Transition Coupler سبب اتصال دو سایز مختلف آرماتور به یکدیگر می شود. این کوپلر برای اتصال دو آرماتور با طول قطر متفاوت تولید شده و با تبدیل نمودن دو سایز متفاوت میلگرد عملکردی خاص دارد. کوپلر تبدیلی یکی از کارآمدترین مدل های وصله مکانیکی است.

کاربرد کوپلر تبدیلی

گاهی طراحی یک سازه در بخش های مختلف به شیوه ای است که از تعداد میلگرد در ستون طبقات بالا کاسته می شود و یا تغییر سایز میلگرد جدید به میلگرد تراز قبلی وجود دارد. علت این تغییر سایز، بر حسب استاندارد ساخت و ساز بدین گونه است که هر چه تعداد طبقات بالاتر رود ستون طبقات بالا وزن کمتری نسبت به ستون پی تحمل می کند. پس بدیهی می باشد در اغلب سازه ها تغییر سایز میلگرد اعمال شود. کوپلر تبدیلی می تواند به راحتی سایزهای مختلف میلگرد را به یکدیگر اتصال دهد. برای مثال میلگرد سایز 20 به میلگرد سایز 22 یا 25  با استفاده از کوپلر تبدیلی میتواند به هم متصل شوند.

ویژگی های کوپلر تبدیل

اتصال سایزهای مختلف میلگرد با روش کوپلر تبدیل محدودیتی ندارد. این بدین معنا است که تمامی میلگردها به راحتی به یکدیگر متصل می شود. این تغییر اتصال بستگی به طراحی اولیه یک سازه دارد. ممکن است هیچ تغییری در اتصالات یک سازه صورت نگیرد و برعکس .

 

مزایا کوپلر تبدیلی

در ادامه در خصوص مزایا کوپلر تبدیلی در سازه و ساختمان صحبت می کنیم.

کاهش تراکم میلگرد و وزن سازه

بزرگ ترین مزیت اتصال مکانیکی (کوپلر)  نه تنها در نوع تبدیلی آن؛ بلکه در تمام مدلهای کوپلر کاهش تراکم و وزن سازه می باشد. کوپلر تبدیلی دارای ساختاری محکم و در عین حال سبک است. استفاده از این روش علاوه بر حذف میلگرد اضافی و پرتی، از تراکم میلگرد در بخش های مختلف می کاهد و وزن سازه به تدریج پایین می آید.

صرفه جویی در مصرف میلگرد و حذف پرتی

کوپلر تبدیلی با اتصال دو میلگرد در قطرهای گوناگون، بطور چشم گیری حجم آرماتور در مقاطع بتنی را کاهش می دهد. این روش با خود صرفه جویی اقتصادی نیز به همراه دارد.

آرایش منظم میلگرد در یک امتداد

استفاده از کوپلر تبدیلی یک نظم مسنجم بین میلگردها بوجود می آورد، میلگردها در اقطار گوناگون در یک امتداد و در یک راستا به یکدیگر متصل می شوند.

بهبود بتن ریزی

هرچه از تراکم میلگرد کاسته شود، نسبت بتن به میلگرد بیشتر می شود و بتن ریزی با نظم مشخصی انجام می شود.

حذف روان کننده

 در سازه های بلند مرتبه به علت حجم تراکم بالای میلگرد استفاده از روان کننده در بتن  هزینه ی زیادی به سازنده پروژه تحمیل می کند. استفاده از وصله مکانیکی کوپلر تبدیلی باعث کاهش تراکم و حذف روان کننده و کاهش هزینه های ساخت و ساز می شود.

تامین فضای مناسب معماری

کم شدن مقاطع بتنی فضای باز بیشتری برای هر گونه طراحی و معماری به سازنده می دهد.

سبک شدن و یکپارچگی سازه

در ستون طبقات بالا سایز آرماتور تغییر می کند و کوپلر تبدیلی سبب متصل نمودن قطرهای مختلف آرماتور به یکدیگر و سبک شدن سازه می گردد. این اتصال هماهنگی نیرو به وجود می آورد و نیرو در بین آرماتور به صورت یکپارچه منتقل می شود.

قیمت کوپلر انتهایی

با توجه به نوسانات بازار نمی توانیم یک عدد ثابت برای قیمت کوپلر تبدیلی در نظر بگیریم . محاسبه قیمت کوپلر تبدیلی با در نظر داشتن قیمت بروز مواد اولیه انجام می پذیرد. کوپلر تبدیل در شرکت پویاگستر در سایزهای متفاوت تولید و عرضه می گردد. برای استعلام لیست قیمت بروز کوپلر تبدیلی و سایر محصولات ما می توانید با پویاگستر در تماس باشید. کارشناسان ما در کوتاه ترین بازه زمانی اطلاعات مفیدی در اختیارتان می گذارند.

فروش کوپلر تبدیلی

یکی از محصولات شرکت پویاگستر، کوپلر تبدیلی یا transition coupler است. جنس کوپلرهای تبدیلی پویاگستر مانند تمامی کوپلرهای تولید شده در این شرکت از فولاد آلیاژی ck45 کارخانه یزد می باشد که با دستگاه  CNC  تولید می شود. این مدل کوپلر با توجه به طراحی سازه در سایزهای مختلف تولید و عرضه می گردد. این محصول مورد تایید سازمان نظام مهندسی، مرکز تحقیقات راه و مسکن شهرسازی بوده و تمامی فعالیت های شرکت اعم از اجرا و خدمات رزوه در چارچوب ضوابط و شرایط سازمان ملی استاندارد و سازمان مقررات ملی می باشد.

 کارشناسان  ما آماده ارائه لیست قیمت و مشاوره رایگان به شما مشتریان عزیزان می باشند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین لیست قیمت با شماره کارشناس بخش کوپلر تماس بگیرید یا شماره خود را برای تماس همکاران ما در قسمت گفتگو آنلاین سایت وارد کنید.

تفاوت اصلی کوپلر تبدیلی و کوپلر استاندارد در چیست؟

رزوه داخلی کوپلر استاندارد برای یک سایز میلگرد طراحی شده، درحالی که کوپلر تبدیلی دو قطر متفاوت از آرماتور را به یکدیگر متصل می نماید و رزوه یک طرف آن برای یک سایز و رزوه طرف دیگر کوپلر متناسب با قطر میلگرد ثانویه یا آرماتور جدید، رزوه شده و میلگردها تا آخرین رزوه در کوپلر بسته می شوند. ساختار ظاهری کوپلر تبدیلی شبیه به کوپلر استاندارد بوده و تفاوت اصلی آن ها در سایز رزوه است و روی بدنه کوپلر تبدیلی سایزهای قطر رزوه شده حک شده است .

کوپلر تبدیل

این نوع کوپلر برای زمانی که در سازه تغییر مقطع رخ می دهد مورد استفاده قرار میگیرد

به این صورت که این نوع کوپلر با داشتن دو سایز مختلف در در دو طرف کوپلر امکان اتصال برای دو میلگرد (آرماتور) با قطر متفاوت را فراهم می کند.

کوپلرهای تبدیل تفاوت یک سایز در دو طرف از تولیدات شرکت پویاگستر بوده و در صورت احتیاج پیمانکاران و مهندسین در این حوزه این نوع کوپلر با هر اندازه ی پیشنهادی تولید میگردد . این نوع کوپلر ها در سایز های 20 تا 40 به همراه استاپ میانی (میدل استاپ) توسط شرکت ما تولید میشود.

کوپلر تبدیلی
برش خورده کوپلر تبدیلی
کوپلر تبدیلی برش خورده

لازم به ذکر است که جنس تمامی کوپلر های ما از جمله کوپلر تبدیلی فولاد آلیاژی CK45 از کارخانه یزد بوده و همگی با دستگاه CNC  تولید و عرضه میگردد .

کوپلر تبدیل

جدول مشخصات فنی کوپلر تبدیلی

جدول مشخصات فنی کوپلر تبدیلی
کوپلر تبدیلی در پروژه