شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
logo-pouya

کوپلر آپست

کوپلر آپست

کوپلر آپست (Upset Coupler) برای اتصال میلگردهای رزوه و اور سایز شده استفاده می شود. آرماتور پس از برش توسط اره در دستگاه پرس هیدرولیک قرار گرفته و در قالب های مخصوص پرس می شود و ناحیه رزوه نسبت به طول میلگرد اولیه تغییر حجم (سایز) داده که به اصطلاح اور سایز (Oversize) شده، برای اتصال این میلگرد کوپلر آپست طراحی می شود. کوپلر آپست متناسب با سایز قسمت پرس شده (تغییر سایز یافته) میلگرد، تولید می شود. تغییر سایز میلگرد در ناحیه اتصال، منجر به بالا رفتن مقاومت ناحیه اتصال می شود و محل رزوه بر اثر فشار قطور می گردد.

 

ویژگی کوپلر آپست

عملکرد کوپلر آپست همانند کوپلر استاندارد است. تفاوت اصلی این کوپلر طراحی آن با توجه به تغییر حجم میلگرد در ناحیه اتصال است. کوپلر آپست با توجه به قطر ناحیه اتصال رزوه می شود و آن قسمت از میلگرد که بر اثر فشار تغییر حجم داشته درون کوپلر آپست بسته می شود. در این روش ناحیه اتصال یک سایز افزایش یافته این امر سبب می شود تا ناحیه شکست از نقطه اتصال دو آرماتور نباشد.

 

کاربرد کوپلر آپست

کوپلر upset در تمام قسمت های سازه بتنی مورد استفاده قرار می گیرد، به شرط آن که میلگرد در موقعیت آپست شدن باشد. برای مثال، اگر میلگرد قبل از (اور سایز) آپست، سایز 22 باشد بعد از فشار توسط دستگاه پرس تشابهی به میلگرد سایز 25 پیدا می کند و اصطلاحاً این میلگرد اورسایز (آپست) شده است.

نکته مهم: مقاومت کوپلر آپست در برابر نیروی کشش بسیار بالا است و این بزرگ ترین امتیاز این وصله است. بالا رفتن مقاومت ناحیه اتصال به سه عامل مهم وابسته است :

  1. نسبت درگیری آرماتور و کوپلر
  2. اندازه و تعداد رزوه کوپلر
  3. قطر میلگرد درگیر در کوپلر

 

مزایای کوپلر آپست

در ادامه در خصوص مزایای کوپلر آپست صحبت می کنیم.

 

انتقال نیرو بطور مستقیم

استفاده از کوپلر آپست یک آرایش منظم بین آرماتور پدید می آورد، به طوری که میلگردها در امتداد یکدیگر قرار گرفته و موجب انتقال مستقیم نیروی کششی در آرماتور می شود.

 

افزایش مقاومت بالای سازه

افزایش قطر ناحیه رزوه درگیری کوپلر و آرماتور را افزایش می دهد که هرچه این نسبت بیشتر باشد مقاومت ناحیه اتصال بالا می رود.

 

صرفه جویی اقتصادی در مصرف میلگرد

خرید میلگرد با سایز پایین هزینه کمتری بر پروژه اعمال می‌کند، زیرا میلگرد پس از آپست شدن افزایش سایز برای رزوه پیدا می کند. مثلا خرید تعداد بالایی میلگرد سایز 22 به مراتب به صرفه تر از خرید میلگرد سایز 25 است.

 

طراحی و معماری مناسب

این روش از کاهش تراکم اضافی میلگرد جلوگیری می کند هرچه تراکم میلگرد کم تر باشد امکان طراحی و معماری در سبک های گوناگون فراهم می شود.

 

سرعت در اجرا و سهولت نصب آرماتورها

آرماتور آپست توسط آرماتوربند تا اخرین رزوه درون کوپلر بسته می شود که این روش سرعت اجرا پروژه را افزایش می‌دهد.

سبک تر شدن وزن سازه به دلیل وزن ناچیز کوپلر

کاهش ابعاد مقاطع بتنی، منجر به کاهش تراکم میلگرد و کاهش تراکم میلگرد و بتن موجب سبک شدن سازه می شود.

اتصال یکپارچه بین آرماتورها

آرایش منظم اتصالات سازه اتصالی یکپارچه و منسجم پدید می آورد.

عدم شکست اتصال

بزرگ ترین امتیاز روش کوپلر آپست مقاومت بسیار بالای آن به علت افزایش قطر و حجم آرماتور در ناحیه رزوه است که درون کوپلر رزوه شده بسته می شود. اگر اتصال کوپلر آپست توسط دستورالعمل ها به صورت استاندارد انجام گیرد، در صورت انجام تست کشش، میلگرد از نقطه ای غیر از نقطه اتصال می شکند. هدف اصلی استفاده کوپلر آپست بالا بردن مقاومت سازه است

قیمت کوپلر آپست

نمی‌توانیم قیمت دقیق و از قبل تعیین شده ای برای کوپلر آپست ارائه دهیم، زیرا محاسبه قیمت با توجه به نوسانات قیمت مواد اولیه و هزینه های مصرفی متغیر است. قیمت روز کوپلر آپست توسط کارشناس فروش کوپلر محاسبه می شود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین لیست قیمت با شماره کارشناس بخش کوپلر تماس بگیرید یا شماره و نام خود را جهت تماس همکاران ما با شما در قسمت گفتگو آنلاین سایت وارد کنید.

فروش کوپلر آپست در شرکت پویا گستر

شرکت پویا گستر تولید کننده و توزیع کننده انواع کوپلر با کیفیت ساخت بالا می باشد. تمامی محصولات این شرکت مورد تایید سازمان ملی استاندارد و فعالیت شرکت در چارچوب مقررات ملی سازمان نظام مهندسی، مرکز تحقیقات راه و مسکن شهرسازی می باشد. جنس کوپلرهای موجود در شرکت پویاگستر، فولاد آلیاژی ck45 از کارخانه یزد می‌باشد و در سایز های گوناگون تولید و عرضه می‌گردند.

شرکت پویاگستر با دستگاه CNC کوپلر های خود را تولید و طراحی می‌کند. کوپلر آپست از سایز 14 تا 50 با توجه به نیاز شما تولید می شود. لیست قیمت بروز توسط کارشناسان بخش مربوطه محاسبه می‌گردد و با توجه به نیاز متقاضیان در اختیار آن ها قرار می‌گیرد.

در روش آپ ست، میلگردهای برش خورده در دستگاه فورج سرد قرار گرفته و محل رزوه بر اثر فشار قطورتر می گردد. درادامه جهت عملیات رزوه کاری از دستگاه براده بردار استفاده می شود. مزیت این نوع اتصال، شکست 100% نمونه ها از ناحیه میلگرد می باشد. لازم به توضیح است که در روش رولینگ معمولا محل شکست از ناحیه نزدیک به رزوه اتفاق می افتد.

کوپلر آپ ست
کوپلر آپ ست
کوپلر آپ ست