شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
logo-pouya

آچار کوپلر و کاربرد آن

آچار کوپلر و کاربرد آن

با توسعه ساخت و ساز و نیاز به ابزار آلات صنعتی، آچار کوپلر را ابزارمناسبی به منظور بستن آرماتورهایی که به روش وصله مکانیکی بهم متصل می گردند، معرفی می کنیم. جنس بدنه آچار کوپلر از کربن می باشد و پوشش دسته آن ضدتعریق می باشد؛ این اهرم طوری طراحی شده که در عین مقاومت بالا، با کمترین فشار، بیشترین نیرو به آرماتور اعمال می شود.

هدف از این طراحی، بسته شدن وصله مکانیکی تا آخرین رزوه در کوتاهترین زمان ممکن می باشد.

آچار کوپلر و کاربرد آن

آچار کوپلر چیست ؟

آچار کوپلر، یک ابزار تخصصی جهت بستن آرماتورهایی است که به روش وصله مکانیکی (کوپلر) به یکدیگر متصل می شوند. این ابزار کاربردی، مانند یک اهرم عمل کرده و طراحی آن به گونه ای می باشد که درعین مقاومت بالا و فشار کم، بیشترین نیرو را به آرماتور اعمال می نماید.

ویژگی آچار کوپلر

جنس آچار کوپلر از متریال بسیار مقاوم و محکم فولاد آلیاژی ck45 می باشد و بدنه آن به نحوی طراحی شده که بعد از استفاده هیچگونه خوردگی بر روی کوپلر و آرماتور به وجود نمی آید. انتهای دسته آن پوششی قرار گرفته که ضد تعریق می باشد و حین اعمال نیرو هیچگونه آسیبی به دست اپراتور وارد نمی شود. این اهرم منجر به بسته شدن میلگرد تا آخرین رزوه درون کوپلر می شود. لازم به یاد آوری است که برای کوپلینگ سایزهای مختلف میلگرد، از یک مدل آچار کوپلر استفاده می شود.

کاربرد آچار کوپلر

تمامی مدل های کوپلر و هر اتصالی که به صورت رزوه باشد، توسط آچار مخصوص کوپلر بسته می شود. به هیچ عنوان نمی توان کوپلر و آرماتور را با دست و بدون آچار مخصوص (آچار کوپلر) به یکدیگر متصل نمود. در واقع آچار کوپلر اصلی ترین و کاربردی ترین ابزار روش کوپلینگ است.

آچار کوپلر در چهار مدل دسته کوتاه، دسته متوسط، دسته بلند و ترکمتردار عرضه می شود.

آچار کوپلر دسته کوتاه

آچار کوپلر دسته کوتاه همان طور که از اسم آن پیدا است طول دسته کوتاه است و اندازه طول دسته آچار تقریبا بین 40 45 سانتی متر می باشد که با توجه به کاربرد آن در بخش های مختلف سازه مورد استفاده قرار می گیرد.

آچار کوپلر دسته متوسط

آچار کوپلر دسته متوسط نیز طول دسته آچار، بزرگتر از آچار دسته کوتاه و کوچک تر از آچار دسته بلند است.

آچار کوپلر دسته بلند

در آچار کوپلر دسته بلند، طول دسته آچار در ابعاد 60 سانتی متر و بیشتر طراحی می شود، که با توجه به کاربرد آن در بخش های مختلف سازه مورد استفاده قرار می گیرد.

آچار کوپلر ترکمتردار

این مدل آچار کوپلر دارای گشتاور برای کنترل نیرو، چرخش کوپلر و آرماتور درون کوپلر می باشد. سر آچار به گونه ای طراحی شده که نیروی اعمال شده به کوپلر را کنترل و منتقل می کند.

 

مزایای استفاده از آچار کوپلر

در ادامه درباره مزایای استفاده از آچار کوپلر صحبت می کنیم.

  • سهولت بستن اتصالات
  • افزایش چند برابر سرعت اجرا
  • کاهش نیروی انسانی
  • سهولت کار برای آرماتور بند
  • کاهش خطای نیروی انسانی حین اتصال
  • ایجاد اتصال مناسب و استاندارد
  • ایجاد مقاطع یکپارچه
  • اطمینان از اتصال ایمن

قیمت آچار کوپلر

با توجه به نوسانات قیمت نمی توانیم یک قیمت ثابت برای آچارهای کوپلر در نظر بگیریم. محاسبه قیمت آچار های تخصصی روش کوپلر، با در نظر داشتن قیمت جدید مواد اولیه انجام می پذیرد. انواع آچار کوپلر در شرکت پویاگستر در سایزهای متفاوت تولید و عرضه می گردد. لیست قیمت بروز آچارهای کوپلر توسط مسئولان شرکت محاسبه می گردد. در صورت تماس با کارشناسان ما در کوتاه ترین بازه زمانی اطلاعات مفیدی در اختیارتان می گذاریم.

فروش آچار کوپلر

یکی دیگر از محصولات شرکت پویاگستر، آچار کوپلر است. جنس آچارهای کوپلر مانند تمامی محصولات تولید شده این شرکت از فولاد آلیاژی ck45 کارخانه یزد می باشد که از متریال بسیار مقاوم ساخته شده است. به هیچ عنوان نمی شکنند. این محصول مورد تایید سازمان نظام مهندسی، مرکز تحقیقات راه و مسکن شهرسازی بوده و تمامی فعالیت های شرکت اعم از اجرا و خدمات رزوه در چارچوب ضوابط و شرایط سازمان ملی استاندارد و سازمان مقررات ملی می باشد. با توجه به نیاز شما شرکت ما محصول دلخواهتان را در اختیار شما می گذارد. کارشناسان ما آماده ارائه لیست قیمت و مشاوره رایگان به شما مشتریان عزیزان می باشند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین لیست قیمت با شماره کارشناس بخش کوپلر تماس بگیرید یا شماره تماس خود را برای تماس همکاران ما در قسمت گفتگو آنلاین سایت وارد نمایید

سوالات

قبل از طراحی آچار کوپلر از چه ابزاری برای بستن کوپلرها استفاده می شد؟

ابزاری که در گذشته قبل از طراحی آچار کوپلر، برای اتصالات مکانیکی مورد استفاده قرار می گرفت، آچارهای لوله گیر نام داشت. آچارهای لوله گیر بطور تخصصی برای اجرای کوپلینگ (اتصالات مکانیکی) طراحی نشده بود و زمان زیادی از پروژه صرف بستن وصله های مکانیکی می شد، همچنین دشواری کار برای آرماتور بند، کاهش روند اجرا و اتصال ناقص از دیگر مسائل استفاده از آچارهای لوله گیر بودند.

چند مدل آچار کوپلر در شرکت پویا گستر تولید می شود؟

بطور کلی چهار مدل آچار کوپلر دسته کوتاه، دسته متوسط، دسته بلند و ترکمتردار تولید می شود. تفاوت اصلی آن ها فقط در اندازه طول دسته آچارها است (بجز ترکمتردار) و عملکرد تمامی آنها به یک نحو می باشد.

انواع آچار کوپلر شامل

آچار کوپلر سایز کوچک
آچار کوپلر سایز کوچک
آچار کوپلر سایز متوسط
آچار کوپلر سایز متوسط
آچار کوپلر سایز بزرگ
آچار کوپلر سایز بزرگ
آچار کوپلر ترکمتردار
آچار ترکمتردار

کاربرد آچار کوپلر و مزیت آن

با توجه به مطالب موجود، سابقأ، ابزاری که برای بستن اتصالات کوپ از آن بهره گرفته می شد، آچارهای لوله گیر بود که اتصالات کوپلینگ را برقرار می نمود. برخلاف تصور کلی، این آچارها بطور تخصصی برای اجرای کوپلینگ طراحی نشده بودند و موجب اتصالی ناقص و کاهش سرعت اجرا می شدند؛

آچار کوپلر

با بررسی کاستی و نواقص موجود در این بخش از صنعت اتصالات، آچار کوپلر به بازار صنعت عرضه شد. آچار کوپلر ابزاری است کاربردی که به منظور اتصال میلگردها در سایزهای مختلف و همچنین وصله های مکانیکی طراحی و تولید شده است.

کاربرد اصلی آچار کوپلر، بستن آرماتور و اتصال آن به یکدیگر می باشد. اپراتور یا به اصطلاح آرماتوربند، می تواند با استفاده از این ابزار، نیروی بالایی را به آرماتورها وارد نماید تا موجب بستن آنها تا آخرین رزوه شود و این اتصالات، تنها با این آچار امکان پذیر می باشد.

از بارزترین مشخصات ظاهری آچار کوپلر می توان به اندازه دسته آن اشاره کرد. دسته آچار کوپلر، تقریبا بلند و استاندارد می باشد تا بتواند حداکثر نیرو را به میلگردها وارد نماید.

از آنجایی که ممکن است دهانه این ابزار در برخورد با میلگردهای آج دار دچار خوردگی شود، برای جلوگیری از آسیب به این ابزار، دهانه آن از چدن ساخته شده است تا خوردگی را به حداقل برساند.

آچار کوپلر

قیمت آچار کوپلر نیز نسبت به کارایی بالایی که دارد، مقرون به صرفه می باشد و این امر از دیگر ویژگیهای منحصر به فرد این ابزار به حساب می آید. آﭼﺎر ﮐﻮﭘﻠﺮ، با هدف بستن انواع وصله های مکانیکی طراحی شده و بدنه و دهانه دستگاه که از پوشش کربن پوشیده شده به نوعی دال بر کیفیت بالای این محصول می باشد.

طراحی ارگونومیک این دستگاه باعث شده که در استفاده از آن، بیشترین نیرو را به آرماتور انتقال داده و باعث بستن آرماتور تا آخرین رزوه شود. دستگیره این دستگاه نیز دارای پوشش ضدتعریق بوده که باعث استفاده ساده تر در درازمدت می گردد. ویژگی دیگر این آچار، عدم خوردگی دندانه های دهانه دستگاه در استفاده طولانی مدت با میلگردهای آجدار می باشد.

سایر مطالب


مزایای جوش سر به سر فشاری گازی میلگرد (فورجینگ)

از آنجا که حدود یک دهه است فناوری فورجینگ وارد کشورمان ایران شده و مورد استقبال فعالان صنعت ساختمان قرار ...

محدودیت ها و معایب جوش فورجینگ میلگرد

جوش سر به سر فشاری گازی (فورجینگ) روشی نوین از اتصالات میلگرد می باشد، این شیوه فرآیندی قابل اطمینان، سریع ...

بازدید معاونت محترم فنی و مهندسی گروه تخصصی شهید رجایی از فناوری فورجینگ

معاونت فنی و مهندسی گروه تخصصی شهید رجایی از اجرای جوش سر به سر میلگرد پروژه ۱۷ طبقه واقع در ...

حضور شرکت پویاگستر در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران در تاریخ 21 لغایت 24 مرداد ماه سال 1401 در محل ...

استفاده از فناوری فورجینگ در مرمت پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با خیابان ملاصدرا

استفاده ار فناوری فورجینگ در مرمت پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با خیابان ملاصدرا یکی از فعالیت های دیگر در ...

جوشکاری سر به سر میلگرد فورجینگ به روش فشاری گازی

جوشکاری سر به سر میلگرد فورجینگ به روش فشاری گازی پیشینه ای در صنعت ریلی و در اتصال ریل های ...