شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
logo-pouya

کوپلر

تولید و فروش کوپلر، دستگاه رزوه و قطعات دستگاه رزوه

slide-c836128
slide-4ff5e69

چرا کوپلر پوياگستر؟


در نگرش سنتی مهندسی ساختمان، اورلپ (وصله پوششی) حرف اول را در اتصالات میلگرد می زند. این در حالیست که به مرور زمان مشکلات وصله های پوششی نمایان شد و فناوری های دیگری چون وصله های مکانیکی (کوپلر) و جوش سر به سر میلگرد (فورجینگ) جایگزین این نوع اتصال شدند. در ایران از حدود 20 سال پیش این وصله ها کم کم برای مهندسان شناخته شدند و در طول این 20 سال حجم وسیعی از پروژه های ساختمانی بوسیله این اتصالات در کشور انجام پذیرفته است. 

وجود وصله های مکانیکی و گسترش روز به روز کوپلر، لزوم طراحی و تولید یک دستگاه پورتابل با قدرت زیاد و استهلاک کم را برای رزوه کردن میلگردها روشن ساخت. امروزه دستگاه رزوه زنی میلگرد پویا به عنوان یکی از مقاوم ترین دستگاه های رزوه زنی میلگرد شناخته می شود. همچنین شرکت پویاگستر در تولید انواع کوپلرهای مختلف، آماده همکاری با شما عزیزان می باشد.

مورد تایید مركز تحقيقات راه ، مسكن و شهرسازي

مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران

مورد تایید سازمان نظام مهندسی استان تهران

مورد تایید سازمان مقررات ملی ساختمان

نکات مهم در زمینه انتخاب کوپلر

1- جنس کوپلر

طبق آیین نامه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهر سازی، آلیاژ مورد استفاده در کوپلر باید ck45 باشد؛ امروزه تنها کارخانه ck45 با کیفیت گرید 1 در کشور، فولاد آلیاژی یزد است، اما روشهای غیراستاندارد دیگری نیز برای تولید این ماده مورد استفاده قرار می گیرد.

فولاد ck45 غیراستاندارد در بازار، به فولاد تهران مشهور می باشد در حالی که هیچ کارخانه ای با مجوز رسمی در کشور با این نام وجود ندارد. اختلاف قیمت کوپلر اکثرا به سبب استفاده از مواد نامرغوب و نامطلوب می باشد.

وجود ترکهای سطحی و عمقی یا نا خالصی هایی که با چشم قابل رویت نیستند، ازجمله ریسک های ساخت این کوپلرها با این مواد می باشند.

در موقع خرید کوپلر چک کردن یک نمونه یا تعداد محدودی از نمونه ها برای مطلوبیت خرید کلی کافی نمی باشد بلکه باید از مرغوب بودن فولاد آلیاژی استفاده شده در کوپلرها نیز اطمینان کافی حاصل گردد. بازدید از کارخانه شرکت تولید کننده ی کوپلر ، ترکهای ظاهری و قیمت فاکتور اصلی برای تشخیص این نکته بسیار مهم تلقی می گردند. 

جنس کوپلر
کوپلر های تولید شده پویاگستر

2- طریقه ی ساخت کوپلر

ساخت کوپلر دارای پروسه های متفاوت تراشکاری می باشد (سوراخ زنی، پخ زنی، روتراشی و …) اما مهمترین پروسه ساخت کوپلر، رزوه زنی داخل کوپلر است. امروزه رزوه زنی به دو روش انجام می گیرد:

رزوه زنی با استفاده از قلاویز 

قلاویزهای موجود در بازار شامل سایزهای استاندارد 31 ، 32 ، 33 و … هستند. بطور مثال قلاویز مورداستفاده کوپلر 32، باید سایز 32.5 باشد؛ برای اینکار اصطلاحا باید قلاویز 33 را “سایز” کرد. عملکرد ضعیف و هزینه بالای قلاویزهای سایز شده باعث می شود که سازندگان کوپلر با «قیمت پایین» از قلاویزهای استاندارد برای تهیه کوپلر استفاده کنند. این روش باعث ایجاد رنج بالا در سایز داخلی کوپلر می شود. این رنج بالا خطر گسیختگی در اتصالات اجرا شده را بسیار بالا میبرد.

قلاویز
قلاویز

رزوه زنی با استفاده از دستگاه CNC

رزوه زنی داخلی کوپلر به وسیله دستگاه cnc، مشکلات مذکور در پروسه رزوه زنی قلاویز را ندارد و همچنین سایز داخلی کوپلر را نمیتوان با تنظیمات انجام شده در دستگاه در بازه دلخواه نگه داشت. لازم به ذکر است که شرکت پویاگستر تنها شرکتی می باشد که برای تولید کوپلرهای خود از دستگاه cnc استفاده می کند. 

cnc دستگاه
دستگاه CNC

3- اجرای رزوه زنی میلگرد

در رزوه زنی میلگرد موارد زیر حائز اهمیت می باشند:

 

دستگاه رزوه زنی میلگرد

دستگاههای رزوه زنی غیراستاندارد با وجود تنظیم و کالیبره شدن، به سرعت از حالت کالیبره خارج می شوند که این مورد عامل ایجاد ریسک بالا در کیفیت رزوه های میلگرد می شود.

 

تیم اجرایی

گروه اجرایی رزوه زنی میلگرد باید دارای تجربه و شناخت کافی نسبت به فرآیند رزوه زنی میلگرد باشد.

 

تست تک تک رزوه های انجام شده

تمام رزوه های انجام شده باید به وسیله گیج تست شوند تا اطمینان حاصل شود که در محدوده رنج قرار دارند.

رزوه زنی میلگرد
دستگاه رزوه زنی میلگرد
آچار کوپلر

آچار کوپلر : 

با توسعه صنعت عمران و پیشرفت روش های نوین در اتصالات صنعت ساختمان سازی ،ابزاری مناسب در روش وصله مکانیکی به منظور بستن آرماتور به یکدیگر درساختمان های بلند مرتبه پدید آمد. این ابزار صنعتی با عنوان آچار کوپلر، ابزار مناسبی برای متصل ساختن میلگرد به یکدیگر می باشد . هدف استفاده آچار کوپلر برای سهولت انجام کار و پیشروی در سرعت اتصالات می باشد و جنس بدنه آچار کوپلر از کربن و پوشش دسته آن ضدتعریق می باشد؛ 

آچار کوپلر

تست اتصالات مکانیکی میلگرد :

با گسترش استفاده از وصله مکانیکی (کوپلر) در پروژه های ساختمانی، 2 نکته صرفه اقتصادی و مزایای فنی این روش بسیار حائز اهمیت می باشند. از مزایای فنی این روش می توان به اطمینان کافی کارفرمایان پروژه های ساختمانی و گروه مشاوران پروژه از روش تست وصله مکانیکی اشاره کرد؛

زیرا تست به گونه ایست که رزوه اجرا شده در پروژه و کوپلر ارسال شده را می توان به صورت رندوم انتخاب کرده و پس از بستن وصله به تعداد مورد نظر آن را به آزمایشگاه ارسال کرد.
اهمیت این مطلب آنجا پررنگتر خواهد شد که ، تست وصله مکانیکی، می تواند بصورت موردی توسط خود پیمانکار رزوه نیز انجام شود، اما این ریسک وجود دارد که پیمانکار، برای موردقبول واقع شدن تست، تنظیم دستگاه خود را برای تعدادی مشخص تغییر دهد؛ به نحوی که فقط همان تعدادی که برای تست درنظر گرفته شده اند، دقیق و درست باشند؛ 

همانطور که مشخص می باشد کلیت کار توام با ایراد است زیرا در آتی، نرمال بستن خود کوپلرها روی رزوه، با مشکلات جدی روبرو خواهد شد و تست کشش به احتمال بسیار زیاد موفق نخواهد بود.

test
دستگاه تست کشش میلگرد
اتصالات مکانیکی کوپلر

محصولات اتصال مکانیکی (انواع کوپلر)

انواع وصله های مکانیکی برای اتصال دو آرماتور در شرایط مختلف سازه طراحی شده‌اند. بسته به مکان، شرایط قرارگیری، زمان و موقعیت بستن آرماتور، انواع مختلفی از کوپلرها مورداستفاده قرار می‌گیرند. طراحی این اتصالات مکانیکی براساس تمامی آیین نامه‌های طراحی موجود و گریدهای مختلف فولاد مورداستفاده در تمامی کشورها می‌باشند.

انواع کوپلرهای مورداستفاده در صنعت ساختمان عبارتند از:

  • اتصال مکانیکی استاندارد با رزوه راستگرد
  • اتصال مکانیکی با رزوه چپ و راست
  • اتصال مکانیکی تبدیل
  • اتصال مکانیکی پیچی قفل شونده
  • اتصال مکانیکی انتهایی
  • اتصال مکانیکی گروتی
  • اتصال مکانیکی جوشی میلگرد و سازه
  • اتصال مکانیکی موقعیت
  • اتصال مکانیکی برای آرماتورهای فشاری

فروش انواع کوپلر

انواع وصله های مکانیکی برای اتصال دو آرماتور در شرایط مختلف در سازه طراحی شده‌اند. بسته به مکان و شرایط قرارگیری و زمان و موقعیت بستن آرماتور، انواع مختلفی از اتصالات مکانیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تمامی این اتصالات قابل استفاده و طراحی بر اساس تمامی آیین نامه‌های طراحی و گریدهای مختلف فولاد در تمامی کشورها می‌باشند.

 لازم به ذکر است که تمامی کوپلر های تولید شده در شرکت مهندسی پویاگستر از جنس فولاد آلیاژی CK45 از کارخانه یزد می باشند و همچنین کوپلرهای موجود در شرکت پویا گستر با دستگاه CNC تولید شده و دارای میدل استاپ (استاپ میانی) می باشد . این وصله ها مطابق با آیین نامه های طراحی بتن مورد عرضه برای مهندسین ، کارفرمایان و پیمانکاران محترم قرار میگیرد . جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. 

انواع کوپلر و کاربرد کوپلر در سازه های بتنی

دستگاه رزوه زنی میلگرد

دستگاه رزوه زنی میلگرد جهت روزه کردن میلگردهای ساده و آجدار در قطرهای مختلف از ۱۴ تا ۴۰ میلی متر مورداستفاده قرار می گیرد. این دستگاه در پروژه های ساختمانی که نیاز به میلگرد تقویت کننده (آرماتور) و اتصال میلگردها به یکدیگر باشد، مورداستفاده قرار می گیرد.

دستگاه روزه زنی میلگرد، دستگاه کلیدی در اینگونه پروژه ها محسوب می گردد، چراکه با روزه دار کردن سر میلگرد، امکان اتصال مستحکم دو میلگرد و همچنین طویل سازی آرماتور توسط وصله مکانیکی رزوه دار را مهیا می سازد.

دستگاه رزوه زنی رول کننده میلگرد (Rebar Thread Rolling Machine)، با بهره گیری از آخرین فناوری روز دنیا (نورد با چگالی بالا و سیستم خنک کننده پیشرفته) میلگردها را به طور موازی و بدون براده برداری رزوه می کند که این امر سبب افزایش استحکام اتصال مکانیکی کوپلر می گردد.

دستگاه رزوه زنی میلگرد
دستگاه رزوه زنی میلگرد

فیلم مراحل کوپلینگ میلگرد

نمونه پروژه های کوپلر میلگرد


شرکت پویا گستر با بیشتر از 10 سال سابقه در اجرای پروژه های کوپلر و رزوه ، آمادگی خود را جهت ارائه مشاوره و یا اجرای پروژه های شما اعلام می دارد.

اخبار و مقالات کوپلر


کوپلر استاندارد (Standard Coupler)

کوپلر استاندارد چیست؟ کوپلر استاندارد یا Standard Coupler رایج ترین مدل و پرمصرف ترین وصله در اتصالات میلگرد است. این ...

آچار کوپلر میلگرد

در اتصال آرماتورها و میلگردها برای بسته شدن وصله مکانیکی (کوپلر) تا آخرین رزوه در کوتاه ترین زمان ممکن از ...

بازدید معاونت محترم فنی و مهندسی گروه تخصصی شهید رجایی از فناوری فورجینگ

معاونت فنی و مهندسی گروه تخصصی شهید رجایی از اجرای جوش سر به سر میلگرد پروژه ۱۷ طبقه واقع در ...

حضور شرکت پویاگستر در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران در تاریخ 21 لغایت 24 مرداد ماه سال 1401 در محل ...

استفاده از فناوری فورجینگ در مرمت پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با خیابان ملاصدرا

استفاده ار فناوری فورجینگ در مرمت پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با خیابان ملاصدرا یکی از فعالیت های دیگر در ...

معرفی اتصالات کوپلر و رزوه و مزایای استفاده از آنها

معرفی اتصالات کوپلر و رزوه و مزایای استفاده از آنها :بدیهی است وقتی روش جدیدی پدید می آید ، برای ...