شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 

شماره تماس:  61948 021 داخلی 3

(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257

(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257

logo-pouya

فورجینگ - جوش سر به سر میلگرد

slide-c836128
slide-286a437

چرا فورجینگ پویا گستر؟؟


این روش نسبت به روشهای متداول و مرسوم فعلی از جمله وصله پوششی (اورلپ) و نیز روش استفاده از اتصالات مکانیکی (کوپلینگ) از صرفه اقتصادی بیشتری برخوردار بوده و همچنین استحکام ناحیه اتصال در آن نیز بیشتراز ماده اولیه می باشد. به طور کلی روش جوش سر به سر میلگردها (فورجینگ) بسیار مستحکمتر و اقتصادی تر

از وصله پوششی (اورلپ) می باشد.

صرفه جویی ها :

1 – صرفه جویی 15 تا 20 درصدی در مصرف میلگرد با حذف اورلپ و پرت آرماتور.

2 – اتصال میلگردهای غیر قابل مصرف (پرت) به یکدیگر و استفاده مجدد از آنها.

3 – صرفه جویی در زمان اجرای کار.

و همچنين شركت ما داراي اخذ نمایندگی انحصاری از شرکت ریکن کی کی ژاپن (RIKEN kiki) در خاورمیانه مي باشد.

شرکت ریکن کی کی ژاپن

 داراي اخذ نمایندگی انحصاری

سازمان نظام مهندسی استان تهران

مورد تایید  سازمان نظام مهندسی استان تهران 

مركز تحقيقات راه ، مسكن و شهرسازي

مورد تایید مركز تحقيقات راه ، مسكن و شهرسازی

Japanese Industrial Standards

 استانداردهاي صنعتي ژاپن (JIS)

معرفی شرکت ریکن (RIKEN)
شرکت ریکن (RIKEN)

معرفی شرکت ریکن

(RIKEN)

شرکت مهندسی پویاگستر موفق به اخذ نمایندگی انحصاری از شرکت ریکن کی کی ژاپن (RIKEN kiki CO.,LTD) بزرگترین تولید کننده ادوات هیدرولیکی در جهان گردید. اداوات هیدرولیکی مربوط به جوش سر به سر میلگرد این شرکت بالاترین میزان فروش در جهان را دارا می باشد.

معرفی شرکت ریکن (RIKEN)
شرکت ریکن (RIKEN)
معرفی شرکت موتویوکی (Motoyuki)
شرکت موتویوکی (Motoyuki)

معرفی شرکت موتویوکی (Motoyuki)

شرکت مهندسی پویاگستر موفق به اخذ نمایندگی انحصاری از موتویوکی ژاپن (MOTOYUKI CO.,LTD) گردید.  از جمله محصولات ارزشمند آن می توان به تیغه های برش الماسه اشاره کرد که کاربرد زیادی در روش جوش سر به سر میلگرد دارد.

معرفی شرکت موتویوکی (Motoyuki)
شرکت موتویوکی (Motoyuki)

نکات مهم در زمینه خرید دستگاه فورجینگ:

دستگاه جوش سر به سر میلگرد یا دستگاه فورجینگ میلگرد، یک دستگاه ابزار دقیق است که با توجه به تیراژ کم ساخت این دستگاه در دنیا، شرکت های تولید کننده ی این دستگاه بسیار کم تعداد می باشند.

شباهت اجزای اصلی دستگاههای استاندارد مانند پمپ یا اره به نمونه های غیراستاندارد موجود در بازار ایران، متاسفانه باعث شده برخی شرکتهای سودجو براحتی بتوانند اقدام به فروش ادوات غیراستاندارد کنند.

برای اطمینان از کیفیت دستگاه و استاندارد بودن آن باید نکات زیر را در نظر گرفت:

1- نظر گروه های اجرایی:

تشخیص دستگاههای غیراستاندارد از استاندارد بسیار ساده خواهد بود؛ به این صورت که یا کار بطور کلی اجرا نخواهد شد و یا در ابتدای کار مشکلات بسیار زیادی حین اجرا پیش خواهد آمد.

امروزه نزدیک به 200 تا 300 گروه اجرایی در کشور مشغول به فعالیت هستند که دسترسی به آن ها و تجربیاتشان درخصوص دستگاه های فورجینگ موجود در بازار کار سختی نیست؛ اما صرفا اکتفا به نظر و تجربه فروشندگان نمی تواند انتخاب درستی باشد؛ از این رو موارد دیگری نیز ذکر شده، مانند برند دستگاه و نکات تخصصی مربوط به قطعات دستگاه فورجینگ، که در ادامه مشاهده می فرمایید:

2- برند دستگاه:

امروزه برندهای فراوانی در بازار موجود هستند اما نیاز به راستی آزمایی دارند. برای راستی آزمایی برندهای دستگاههای فورجینگ موجود در بازار به زمان، مهارت و تجربه نیاز دارید که اگر بتازگی وارد این بازار شده باشید احتمالا این 3 مولفه را دراختیار ندارید؛ پس شاید بهتر باشد نظر شرکتهای باتچربه و رتبه یک در بخش فروش دستگاه و اجرای فورجینگ که در بازار بصورت منوپول فعالیت دارند را مدنظر قرار دهید. بطور مثال، شرکت پویاگستر در حال حاضر تنها نماینده انحصاری شرکت ریکن کی کی ژاپن در خاورمیانه است که از بزرگترین و باکیفیت ترین شرکتهای سازنده ادوات هیدرولیک دنیا می باشد.

3- نکات تخصصی مربوط به قطعات دستگاه فورجینگ:

1) پمپ هیدرولیک :

پمپ هیدرولیک یک مولد انرژی می باشد که به عنوان قلب تپنده و مهم ترین قسمت دستگاه باید دارای حداکثر استاندارد های لازم باشد.
 

جهت خرید پمپ هیدرولیک نکات کلیدی زیر را مدنظر قرار دهید :

 1- پمپ هیدرولیک شما باید یک پمپ 700 باری باشد.

  

2- پمپ هیدرولیک نباید افت فشار داشته باشد: 

 پمپ های 700 بار موجود در بازار، معمولا مخصوص دستگاه های پرس می باشند که افت فشار مشکلی برای دستگاه ایجاد نمی کند اما در فرآیند جوش سر به سر میلگرد فورجینگ، افت فشار باعث بالا رفتن ریسک شکستگی جوش می گردد. پمپ های غیراستاندارد شاید در تست های اولیه دارای افت فشار نباشند اما بعد از یک دوره، با توجه به کیفیت پایین، دچار افت فشار خواهند شد.  

3- پمپ هیدرولیک باید مجهز به شیر تنظیم فشار باشد:

فروشندگان دستگاه غیراستاندارد، معمولا به جای شیر تنظیم فشار (Pressure valve)، از سوئیچ قطع فشار (Pressure switch) استفاده می کنند؛ بدلیل قطع شدن فشار در فرآیند فورجینگ، ریسک شکستگی جوش ها بسیار بالاتر میرود.

اخیرا عده ای از سودجویان، پمپهای غیراستاندارد دستگاه جوش سر به سر شرکت ریکن را برای جوشکاری فورجینگ معرفی می نمایند که شناسایی آنها از مدلهای اصل برای تازه واردان به این بازار دشوار می باشد.

پمپهای مجهز به شیرهای قطع کننده فشار، به هیچ وجه موردتایید نهادهای آیین نامه ای در ژاپن نیستند و تمام پمپهای ژاپنی که امروزه مورداستفاده قرار می گیرند مجهز به شیرهای تنظیم فشار می باشند.

پمپ هیدرولیک
پمپ هیدرولیک
اره برشی میلگرد
اره برش مخصوص میلگرد

2) اره

اره از انواع برشهای سرد و از پراصطکاک ترین قطعات مجموعه ادوات دستگاه جوش سر به سر میلگرد می باشد. درصورت استفاده از اره های کیفیت پایین و غیراستاندارد، کاربران دچار مشکل خواهند شد. استفاده از تجربه مهندسین عمران و همچنین بهره گیری از تجربه موجود در بازار در زمینه انتخاب اره استاندارد، می تواند راهکاری مطمئن برای انتخاب اره مناسب باشد.

اره برشی میلگرد
اره برش مخصوص میلگرد

3) گیره

وزن پایین، هم راستایی و خدمات پس از فروش، مهم ترین نکاتی هستند که باید در خرید گیره مدنظر قرار داد؛ استفاده از نظر کاربران قدیمی و باتجربه نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

گیره
گیره (فیکسچر)
مشعل
مشعل فورجینگ

4) مشعل: 

حلقه مشعل در نمونه ها شامل 12 ، 10 ، 8 شعله برای انتقال حرارت ناشی از گاز اکسیژن و استیلن می باشد که بطور یکنواخت در تمام نقاط اتصال تعبیه شده است. باتوجه به حساسیت بالا، این قطعه در آیین نامه ژاپنی دارای استاندارد ژاپنی می باشد که پیشنهاد شرکت پویاگستر استفاده از مشعل های دارای استاندارد ژاپنی می باشد. 

مشعل
مشعل فورجینگ

تاییدیه ها و استانداردهای جوش سر به سر میلگرد

 

روش فورجینگ که شرکت پویاگستر نیز آن را بکار می برد، استاندارد بین المللی JIS ژاپن را دارا می‌باشد:

 

• این سیستم در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن بررسی شده و کاربرد آن مطابق استانداردهای معتبر مربوطه، موردتایید است.

• دارای تاییدیه از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی می باشد.

• دارای تاییدیه از نظام مهندسی ساختمان استان تهران می باشد.

تاییده ها

فیلم جوش سر به سر میلگرد فورجینگ و فرآیند جوشکاری

فورجینگ چیست؟

 

جوش سر به سر میلگرد (فورجینگ) به وصله میلگرد (فیلر یا الکترود جوشکاری) اطلاق می گردد که از اعمال حرارت و فشار همزمان، بدون اضافه کردن ماده افزودنی حاصل می شود. فورجینگ سر به سر میلگرد قدمتی نزدیک به 7 دهه در کشور ژاپن دارد و همچنان پرکاربردترین اتصال در صنعت ساختمان سازی ژاپن می باشد. مکانیزم تشکیل این اتصال به این شکل می باشد که در اثر حرارت و فشار همزمان، ساختار کریستالی و مولکولی وجوه اتصال به نوسان افتاده و در یکدیگر نفوذ می کنند. پس از سرد شدن، تبلور مجددی اتفاق می افتد و یک اتصال یکپارچه شکل می گیرد. به همین دلیل برش سرد 90 درجه و همچنین قرارگیری در گیره های مخصوص در این روش از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. اتصال فورجینگ برخلاف سایر اتصالات مکانیکی و جوشی میلگرد، از انعطاف پذیری و جذب انرژی مطلوبی برخوردار است و به جهت مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله در کشور زلزله خیز ژاپن، موردتوجه ویژه قرار دارد؛ همچنین حذف اورلپ و جایگزینی آن با وصله فورجینگ باعث سبک سازی سازه، پوشش دهی عالی (کاور) بتن و کاهش هزینه ساخت وساز نیز می گردد.

براساس یک پژوهش انجام شده طی سال های 1995 تا 2016، جوش سر به سر میلگرد، حدود %70 پروژه های صنعت ساختمان سازی ژاپن را در بر می گیرد و برخلاف تصور رایج، طی فرآیند فورجینگ، دمای فلز پایه به دمای ذوب نمی رسد و هیچ گونه تغییرات شیمیایی در مواد تشکیل دهنده آن (کربن) رخ نمی دهد. تردی یا شکنندگی نیز اتفاق نمی افتد و تستهای خمش استاندارد تعریف شده برای این روش موید این مطلب می باشند.

روش فورجینگ طیف وسیعی از میلگردهای S400- S420-S490 -S500  را دربر می گیرد.

 

ساختار ملکولی جوش
فورجینگ چیست؟

تست ها و آزمایشات جوش سر به سر میلگرد (فورجینگ)

1- آزمونهای چشمی :

 

که بعد از اجرا مطابق دستورالعمل آیین‌نامه انجام می‌شود.

 

 

2 – آزمون‌های بعد از اجرای فورجینگ (DT تستهای مخرب جوش):

 

از قبیل کشش، خمش و سایر آزمون‌های مشابه.

 

 

3 – آزمونهای بعد از اجرای فورجینگ (NDT تستهای غیرمخرب جوش):

 

از قبیل آلتراسونیک، انجام می گردد.

اجرای پروژه

شرکت پویاگستر، با بیش از یک دهه سابقه به طور تخصصی در زمینه اتصالات میلگرد (فورجینگ – کوپلر مکانیکی) فعالیت می نماید. پروژه های متعدد در زمینه بلندمرتبه سازی، انبوه سازی، راهسازی و پل سازی در سراسر ایران در رزومه اجرایی این شرکت می باشد.

تیمهای آموزش دیده ایرانی (و نه اتباع کشورهای دیگر)، سرعت عمل در اجرا، کیفیت، تعهد به زمانبندی دقیق ارائه شده، تست و بازرسی روزانه از پروژه های اجرایی، پشتیبانی سریع و جایگزینی تجهیزات درصورت نیاز در پروژه ها و همچنین بکارگیری تجهیزات استاندارد، از ویژگیهای بارز شرکت پویاگستر می باشد. همچنین شرکت پویاگستر با همکاری مراکز پژوهشی_دانشگاهی و آزمایشگاههای معتبر، پژوهشهای متعددی درخصوص اتصال سر به سر فورجینگ انجام داده است که نتایج برخی از آنها برای محققین، پژوهشگران و علاقمندان حوزه صنعت ساختمان قابل ارایه و استفاده می باشد.

پروژه های فورجینگ


شرکت پویاگستر با بیش از یک دهه سابقه کاری در اجرای پروژه های جوش سر به سر، آمادگی خود را جهت ارائه مشاوره و اجرای پروژه های شما اعلام می دارد.

پروژه زیتون
پروژه زیتون
پروژه آسمان سه شنبه, ‏17 ‏اسفند ‏1389
پروژه آسمان سه شنبه, ‏17 ‏اسفند ‏1389
پروژه هواپیمایی کشوری
پروژه هواپیمایی کشوری
پروژه ی مجتمع مسکونی 400 واحدی يكشنبه, ‏26 ‏آذر ‏1396
پروژه ی مجتمع مسکونی 400 واحدی يكشنبه, ‏26 ‏آذر ‏1396
مجتمع مسکونی 2160 واحد اسمان
مجتمع مسکونی 2160 واحد اسمان
پروژه اقدسیه اجرای جوش سر به سر میلگرد
پروژه اقدسیه اجرای جوش سر به سر میلگرد
پروژه  میدان هروی اجرای جوش سر به سر میلگرد
پروژه میدان هروی اجرای جوش سر به سر میلگرد

اخبار و مقالات فورجینگ


بازدید معاونت محترم فنی و مهندسی گروه تخصصی شهید رجایی از فناوری فورجینگ

معاونت فنی و مهندسی گروه تخصصی شهید رجایی از اجرای جوش سر به سر میلگرد ...

حضور شرکت پویاگستر در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران در تاریخ 21 لغایت 24 مرداد ...

استفاده از فناوری فورجینگ در مرمت پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با خیابان ملاصدرا

استفاده ار فناوری فورجینگ در مرمت پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با خیابان ملاصدرا یکی ...

جوش سر به سر میلگرد و پیشینه آن

افزایش چشم گیر ساخت و ساز در بلند مرتبه سازی سازه های عمرانی، سدها ، ...

جوشکاری سر به سر میلگرد فورجینگ به روش فشاری گازی

جوشکاری سر به سر میلگرد فورجینگ به روش فشاری گازی پیشینه ای در صنعت ریلی ...

حد فاصله مجاز بین جوش ها و محل قرار گیری فورجینگ میلگرد

حد فاصله جایز بین جوش های فورجینگ میلگرد : جوش سر به سر میلگرد فورجینگ ...