شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257
logo-pouya

کوپلر جوشی سازه

از کوپلر جوشی سازه (weld to rebar coupler) برای اتصال آرماتور به سازه فلزی استفاده می شود. کوپلر جوشی سازه با الکترود مخصوص در چارچوب استاندارد فرایند جوشکاری به فلز سازه اتصال می یابد. این کوپلر در شرایط بحرانی سازه های فلزی، عملکرد مثبتی دارد. بطور کلی حجم عمده مصرف کوپلر جوشی آرماتور در سازه های اسکلت فلز است.

ویژگی های کوپلر جوشی سازه

یک سمت کوپلر جوشی سازه به روش جوشکاری با الکترود به اسکلت سازه جوش خورده و قسمت دیگر این وصله، متناسب با سایز میلگرد اتصال، رزوه خواهد شد. کوپلر جوشی سازه غالباً در پروژه های اسکلت فلز استفاده می شود.

کاربرد کوپلر جوشی سازه

کوپلر جوشی سازه معمولا در دیوارهای برشی و یا هر بخش از سازه که نیاز باشد آرماتور به صفحه فلزی متصل شود، مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از کوپلر جوشی سازه ملزم به این هدف می باشد که دستورالعمل های مربوطه دقیق اجرا شود.

دستورالعمل های لازم جهت جوشکاری کوپلر جوشی سازه

سطح محل اتصال عاری از هر گونه آلودگی، چربی، زنگ زدگی و … باشد .
در طراحی این کوپلر درپوشی تعبیه شده تا از ورود مواد خارجی به آن جلوگیری شود، برای فرایند جوشکاری درپوش را جدا کرده و پس از اتمام کار مجدداً در قسمت مربوطه قرار می دهیم .
پس از پایان عملیات جوش دادن کوپلر به سازه، از خنک نمودن محل جوشکاری جداً خودداری کنید.
مجدداً درپوش کوپلر را جدا کرده و آرماتور رزوه شده را درون کوپلر قرار می دهیم و توسط آچار مخصوص، آرماتور تا آخرین رزوه در کوپلر بسته می شود .
اتصال کوپلر به سازه فلزی، توسط الکترود مخصوص جوشکاری انجام می شود.

بررسی نهایی اتصالات در چارچوب آیین نامه بتن ایران (آبا) و مقررات ملی ساختمان انجام می شود و نظارت این عمل بر عهده کارفرما پروژه می باشد.

مزایای کوپلر جوشی سازه

در ادامه درباره مزیت های کوپلر جوشی سازه صحبت میکنیم.

با استفاده از این وصله فشار وارده بر کل طول میلگرد تقسیم می شود
رفع نیاز سازه در شرایط بحرانی
استفاده از عوامل سازه های بتنی در سازه های فلزی
تشدید شدت مقاومت سازه در برابر زمین لرزه
صرفه جویی در مصرف میلگرد و حذف پرتی
آرایش منظم میلگرد در یک امتداد
سهولت اجرا برای آرماتور
بهبود بتن ریزی
حذف روان کننده
تثبیت بتن ریزی
تامین فضای مناسب معماری
بازسازی سازه و ساختمان های قدیمی
بالارفتن استحکام سازه
سبک شدن و یکپارچگی سازه


قیمت کوپلر جوشی سازه

با توجه به نوسانات قیمت نمی توانیم یک قیمت ثابت برای کوپلر جوشی سازه در نظر بگیریم. محاسبه قیمت کوپلر جوشی سازه با در نظر داشتن قیمت روز مواد اولیه انجام می پذیرد . این کوپلر در شرکت پویاگستر در سایزهای متفاوت تولید و عرضه می گردد. در صورت تماس با پویاگستر، کارشناسان ما در کوتاه ترین بازه زمانی لیست قیمت بروز محصولات در اختیارتان می گذارند.

فروش کوپلر جوشی سازه

یکی از محصولات شرکت پویاگستر، کوپلر جوشی سازه است. جنس کوپلرهای جوشی سازه مانند تمامی کوپلرهای تولید شده این شرکت از فولاد آلیاژی ck45 کارخانه یزد می باشد که با دستگاه CNC تولید می شود. این مدل کوپلر با توجه به طراحی سازه، در سایزهای مختلف تولید و عرضه میگردد. این محصول مورد تایید سازمان نظام مهندسی، مرکز تحقیقات راه و مسکن شهرسازی بوده و تمامی فعالیت های شرکت اعم از اجرا و خدمات رزوه در چارچوب ضوابط و شرایط سازمان ملی استاندارد و سازمان مقررات ملی است. کارشناسان ما آماده ارائه لیست قیمت و مشاوره رایگان به شما مشتریان عزیزان می باشند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین لیست قیمت با شماره کارشناس بخش کوپلر تماس بگیرید یا شماره تماس خود را برای تماس همکاران ما در قسمت گفتگو آنلاین سایت وارد نمایید.

سوالات

کوپلر جوشی سازه در کدام قسمت های پروژه مورد استفاده قرار می گیرد ؟

کوپلر جوشی سازه سبب اتصال آرماتور به صفحه فلزی در سازه های اسکلت فلز می شود. معمولا بیشترین استفاده از این وصله در اتصالات دیوارهای برشی است. این فرایند با الکترود مخصوص جوشکاری انجام می شود و برترین مزایای این روش تقسیم فشار سازه بر طول میلگرد و تشدید شدت مقاومت در اتصالات در برابر زلزله و عوامل تخریب است .

 

کوپلر جوشی آرماتور weld to rebar coupler

این گونه از کوپلر ها در دو نوع مختلف تولید میشود که گونه ی اول یک طرف جوش آرماتور و گونه ی دوم کوپلر دو طرف جوش می‌باشد.

این نوع کوپلرها قابلیت جوشکاری مستقیم روی آرماتور را داشته و استقامت لازم را برابر سایر کوپلر های تولید شده توسط شرکت ما دارا میباشد.

کوپلر جوشی آرماتور زمانی که آرماتور کوتاه تر از حد لازم باشد مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین امکان تعویض با کوپلر پیچی را دارد ولی از نظر قیمت نسبت به آن ارزان تر است.

کوپلر جوشی آرماتور برای میلگرد های سایز 16 تا 40 در شرکت ما تولید شده و عرضه میگردد.

کوپلر جوشی