شماره تماس:  61948 021  داخلی 3 

شماره تماس:  61948 021 داخلی 3

(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257

(فورجینگ) 09195071812 – (کوپلر) 09904875257

logo-pouya
جوش سر به سر میلگرد و پیشینه آن

جوش سر به سر میلگرد و پیشینه آن

افزایش چشم گیر ساخت و ساز در بلند مرتبه سازی سازه های عمرانی، سدها ، تونل ها ، زیرگذرها و هم چنین اهمیت مقاومت و استحکام در سازه موجب پیدایش روش نوینی از اتصالات فولادی با توجه به پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر گردیده روشی که عملکرد مناسب مصالح واتصالات ، صرفه در هدر رفت فولاد و اقتصاد و سرمایه  ، سرعت بالای انجام کار هم چنین سهولت اجرا و  خروج بسیاری از مشکلات طراحی  و اجرایی ، نظیر تراکم بالا  و …   را در بر می گیرد. در صنعت ساختمان سازی طول محدود میلگرد در ساخت سازه های بلند مرتبه نیازاتصال ایمن میلگرد ها به یکدیگر را پدید می آورد.

با توجه به رشد تکنولوژی در صنعت عمران و ظهور روش های نوین در حال حاضر کار آمدترین روش موجود در عرصه ساخت و ساز ، تکنولوژی جوش سر به سر میلگرد _ فورجینگ _  می باشد. جوش سر به سر میلگرد  روشی مطمئن و ارجح به سایر روشها در اتصالات میلگرد صنعت ساختمان سازی است و تعیین کننده نقش اساسی مقاومت و استحکام در سازه می باشد. این روش به سرعت در کشور فراگیر شد و دستاورد اجراء اکثر پروژه های عمرانی،  با این روش پیش رفت .

اجرای رزوه زنی میلگرد
اجرای رزوه زنی میلگرد
پروژه ی فورجینگ

پیشینیه های  موجود  جوش سر به سر میلگرد  ( فورجینگ )

با توجه به اطلاعات موجود در منابع ، جوش  سر به سر میلگرد در دهه ۱۹۳۰ میلادی در کانادا به عنوان یکی از زیرشاخه‌های فرایند جوشکاری گاز اکسی استیلن و با نام  pressure welding   gasمخفف  Gpwگسترش یافت. این روش به‌طور گسترده‌ در زمینه  جوشکاری ریل‌ها و لوله‌ها مورد استفاده قرار گرفت و بعد از  پیشرفت این روش در جوشکاری میلگردهای ساختمانی به کار گرفته شد.

هم چنین در ایالات متحده آمریکا نیز، برای اولین بار در سال 1939 میلادی (1318شمسی)  ، روش جوشکاری فورجینگ  برای اتصالات ریل آهن شهر   ADAMS مورد استفاده قرار گرفت و از آن پس  در سال 1940 ( 1319شمسی)  ژاپن بر صدد آن برآمد که تحقیقات خود را در خصوص اتصالات ریل های آهن به روش جوش سر به سر ( فورجینگ ) و هم چنین اتصالات میلگرد که جوشکاری فشاری گازی می باشد آغاز نماید. آزمایشات گوناگون و تلاش های بی وقفه مهندسین ژاپنی در پژوهش اتصالات میلگرد به روش جوش سر به سر میلگرد (فورجینگ ) وسعت یافت و موجب  شکل گیری این روش  درکشور ژاپن شد به گونه ای که عنوان مهد جوش سر به سر میلگرد (فورجینگ ) را به خود اختصاص داد وبه سرزمین سازه های مقاوم  و اتصالات پایدار با پیشرفته ترین روش اتصالات  شهرت گرفت .

در اکتبر سال 1952 میلادی (1331مهر) ژاپن برای اولین بار بر روی سازه های بتونی shi buya  جوش سر به سر میلگرد   -فشاری گازی – ( فورجینگ ) را مورد استفاده و بررسی قرار داد و با توجه به شواهد مربوطه  اتصالات  بصورت فورجینگ  ، رضایت حاصل از نتایج ، موجب گردید ،از سال 1953 این فناوری و شیوه نوین و قابل اعتماد  –جوش سر به سر میلگرد ( فورجینگ ) _ در  ساختمان های بلند مرتبه  در سایز های مختلف آرماتورهایD25  الی D19 در ژاپن شروع و عمومیت پیدا کند.   با گذشت تقریبی  70 سال از شروع جوشکاری میلگرد _ روش فشار گاز یا همان فورجینگ –  هم اکنون حدود 80% اتصالات ساختمانی  ژاپن به جهت اتصالی ایمن و مطمئن  با این روش اجرا میگردد .

در مورد جوش سر به سر میلگرد ( فورجینگ )

تاریخچه ورود به ایران :

در سال 1388 دستگاه جوش سر به سر میلگرد  (فورجینگ) وارد ایران شد و  این تکنولوژی پس از بررسی های مربوطه توسط کارشناسان مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ایران تاییدیه فنی دریافت نمود.

با گذشت تقریبی  70 سال از شروع جوشکاری میلگرد، روش فشار گاز یا همان فورجینگ –  هم اکنون حدود 80% اتصالات ساختمانی به جهت اتصالی ایمن و مطمئن در ژاپن با این روش اجرا میگردد .

ازین رو پس از رسیدگی شواهد موجود و اخذ تاییدیه  فنی  در سال 1389 فورجینگ بصورت تخصصی در گروه  صنعتی پویا گستر مورد استفاده اتصالات ساختمانی پروژه ها قرارگرفت.هم اکنون مع الوصف رونق و گسترش این فناوری که هم محور بر توسعه روز افرون صنعت عمران است ، شرکت پویا گستر- نماینده انحصاری ژاپن درخاورمیانه – تجهیزات و ادوات  دستگاه جوش سر به سر میلگرد (فورجینگ ) اعم از پمپ هیدرولیک ، لوله اختلاط ، مشعل ، گیره نگهدارنده ، اره برش و ادوات جانبی و… را برای ارائه به کاربران در اختیار قرار می دهد .

پمپ هیدرولیک : تولید فشار بر محور طولی میلگرد جهت انجام جوش سر به سر میلگرد بوسیله این پمپ صورت  میپذیرد.

گیره نگهدارنده :  در فرآیند جوشکاری از گیره هایی که از دو فک ثابت و متحرک تشکیل شده است استفاده می گردد. دو سر میلگرد ها بر روی گیره بسته می شود و به انتهای فک متحرک آن جک هیدرولیک بسته شده و ازین طریق نیرو به دو سر میلگرد ها وارد می شود .

 اره برش سرد : در پروسه جوشکاری دو سر میلگرد ها باید 90 درجه و کاملا صاف و عاری از هرگونه آلودگی باشد ، به همین دلیل از اره ای که توانایی چنین برش هایی را دارد استفاده میگردد.

لوله اختلاط : وظیفه این بخش از دستگاه ، اختلاط دو گاز اکسیژن و استیلن و تنظیم شعله به کمک شیر تنظیم روی آن می باشد .

مشعل : مخلوط  گاز های اکسیژن  واستیلن در این قسمت شعله ور می شود . این نازل ها به گونه ای طراحی شده است که شعله بطور یکنواخت تمام نقطه اتصال دو میلگرد را احاطه می کند.

و ادوات جانبی و …

با گذشت تقریبی  70 سال از شروع انشا جوشکاری میلگرد، توسط روش فشار گاز یا همان فورجینگ – جو سر به سر میلگرد- و کاربرد آن در کشورهایی نظیر  ژاپن هم اکنون حدود 80% اتصالات ساختمانی به جهت اتصالی ایمن و مطمئن در ژاپن با این روش اجرا میگردد .

 

فورجینگ میلگرد

فورجینگ تحت عنوان یکی از زیر شاخه های فرآیند جوشکاری گاز اکسی استیلن _ GAS PRESSURE WELDING _ بانام اختصاری (GPW) در صنعت ساختمانی به ویژه در جوشکاری اتصالات ریلی و لوله ها و میلگرد های فولادی مورد استفاده قرار گرفته است  .

با افزایش ساخت و ساز و رشد سازه‌های شهری و بلندمرتبه‌سازی، توجه به مقاوم‌سازی، استحکام بیشتر و حفظ امنیت جانی و مالی این نوع جوش در اهمیت قرار گرفته و به دلیل ضریب ایمنی بالا آن و کاهش هزینه‌ها، وارد حوزه ساخت‌وساز گردید. در این روش به جای بر روی هم قراردادن (Overlap) بخش انتهایی میلگردها، دو سر میلگرد توسط حرارت در دمای مشخص ۱۲۰۰ تا ۱۲۵۰ درجهٔ سانتی‌گرادو همزمان فشار هیدرولیکی (که به دو سر میلگرد وارد می‌آید) به یکدیگر اتصال داده و اصطلاحاً فورج می‌شود.

افزایش تحقیقات  مبنی براین نوع  اتصال نشان می دهد که در کشورهایی نظیر آلمان ، روسیه ، ژاپن  ، بر روش فورجینگ تمرکز و بهره وری ازین روش را مورد تحقیق قرار دادند .

هم چنین با گذر طیف زمانی  ژاپن تمامی اتصالات خود را مبنی بر مزایای کاربرد جوش سر به سر میلگرد ( فورجینگ ) در این راستا قرار داد و انجمن جوشکاری فورجینگ را تأسیس نمود که حدود 200 پیمانکار و پیشه ور مرتبط با این روش توسط آن ها راهبری میگردد .

 

فرایند فورجینگ  ( جوش سر به سر میلگرد )

جوش سر به سر میلگرد تحت عنوان فرآیند فورجینگ بیان می شود . فرایند شیمیایی که حاصل از سوخت گاز های اکسیژن – استلین و همراه با دستگاه  نیروی فشار بهم آمیخته می شوند . لذا تغییر اندکی در درجه حرارت شعله  از 1200 – 1300 درجه سانتی گراد  ناحیه ای خمیری شکل پدید می آورد که فشار ناشی دو میلگرد را به یکدیگر متصل می نماید  . فورجینگ یک روش کارآمد در اتصال فلزات می باشد .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.